Na oddílové radě došla řeč i na skautské časopisy, které nám všem již před nějakou dobou měly přijít a některým ze členů ještě poštou nedošly. Pírko se zlobí: "Bez prdele, mně nic nedošlo...!" Načež reaguje Tulák slovy: "A s prdelů ti něco došlo?"

Na schůzce se Veverka náhodně ptala: "Kdo byl jen tak mimichodem zakladatel skautů?" Barča ihned reagovala: "No, Ježíš tén..." Veverka: "Ježíš to nebyl."

Hráli jsme hru a Chřestýšovi někdo nechtě narazil do zubů. Fox: "Co je? To bude dobré. A co, už sa ti kýve zub? Lesti jo, tak řekni, já ti ho vytrhnu."

Hráli jsme hru ve které jde o co nejlepší popis věci. Úkolem hráčů bylo si za minutu a půl zapamatovat co nejvíce informací. V dalších dvou a půl minutách si tyto informace napsat na papír. Smíšek měl opravdu dobrý popis, dost detailní. Fox: "Čoveče, nemusel z toho být sloh."


Veverka četla vědomostní otázky týkající se Japonska. Hrající týmy měly tipovat správné odpovědi, pokud je ihned nevěděly. Veverka četla: "Co se v Japonsku nesmí s hůlkama dělat? a)strkat je do nosa b) pichat s nima do jídla c)obě držet jen v jedné ruce. Fox: "Cože, pichat do nosa, to aj dělají?" Tom: "Tož pokud sú to prasata, tak jo."

Veverka se ohnala se špilkou kolem Tulákových očí. Veverka: "Jéé Fili, pichla sem ťa do oka?" Tulák: "Né, dobré." Tom: "Eště má jedno."

Hrajeme hru, který tým nasbírá do určeného časového limitu za pomocí japonských hůlek, co nejvíce fazolí a čočky z velké misky. Tato hromada jídla se v našem symbolickém japonském paláci nazvala "hamoňamofaločočo". Fox: "Toto jídlo kdybyste uvařili a snědli, tak ČEZ se svojí energií plynu přijde na buden. Tulák: "Aj na vodík sa ale jezdí." Tom: "Co sa jezdí na vodík, v tomto případě na prdík." Fox: "Jasně, značka PR2." Tom: "Značka P.R.D."


Na schůzce

Na schůzce jsme zkoumali architekturu, každý si měl vybrat stavbu ve slohu, která se mu líbí a představit ji. Veverka na Tuláka: "Toto sis jako vybral? Vyber si něco jiného, toto je světelná šou." (původně si vybral nasvícenou katedrálu, která byla málo viditelná) Tulák: "Cožee? Toto néni světelná šou, to je stavba."

Smíšek si vybrala bod ve stezce - Zeptat se kamarádů, co jim na ní vadí a v čem se má zlepšit. Smíšek: "Tak já jsem si vybrala tebe (ukázala na Štupla), "Co ti na mě vadí? Štupl: "To že si zpíváš chytlavé písničky." Smíšek: "Cože? Toto?" Štupl: "Ale to není vada, to je postižení."

Na schůzce jsme si hrály se sirkovými hlavolamy, Veverka si vymyslela i jeden hodně těžký. Veverka: "To je hlavolam, že?!" Dříve ho vyluštil Tulák a Fox na to dodal: "Hm, je na tom zbytečné si kazit mozek."

Na schůzce jsme si hrály na reportéry v rámci bodu stezky k vyjadřování. Úkolem skupiny bylo vymyslet si reportáž o povodních. V reportáži hráli dva moderátoři televizních novin, reportér z místa činu a hlasatel počasí. Hlasatel počasí(Tulák) hlásil předpověď počasí na další dny: "Od Marsu přilétají mraky přeplněné a k Venuši zase pak odlétají ty prázdné."

Na výpravě

hráli jste hru, kdy se měl každý pokusit nějakou věc, kterou měl u sebe, s někým kolemjdoucím za něco vyměnit. Fox originálně představoval směněný předmět - podařilo se mu směnit 20 Kč: "Toto je zlato potažené mosazí, aby se neopotřebovalo."

Kovaříček hází hlinou, která se mu lepí na ruce. Kovaříček, který měl náplastí zalepený prst: "Já si říkám, co tady tak smrdí jako psí hovna. Já už jich mám aj na náplasti."

Štupl Veverce vysvětluje kde je další stanoviště. Tam se má házet hlínou na terč. Štupl: "Jitko, tam dál je stará búda, tam to možú házat, my to pak setřeme."

Jdeme koupit něco na opékání. Tom na Veverku: "A jak sa ten kabanos kupuje? Je to na metry nebo na kila?"


Při hře s rodiči

Veverka na členy: "Tak co myslíte, jak jídlo nemají rádi vaše maminky nebo tatínkové?, Tomi, co myslíš, jaké jídlo nemá tvůj taťka rád?" Tomášek K: "Já nevím, ale paní učitelka říká, že koprovku."

Na střediskové radě

A nedal by nám Šopák (tiskař)nějakou slevu na ten tisk? Fero: "No to nevím, asi ne." Bufi:" Fero, zajdi k Šopíkovi, já ti dám půl litra višňovky a nějka sa tam rozšúpněte a uvidíme." Bufi: "Tak to asi nepůjde."

Starý skaut Fero ve svých složkách, které měl na stole hledal jeden papír. Pořád se v tom hrabal a pak řekl: "Mě už pošlete někam do ústavu, zas nemám ten papír s těma kódama." A po chvilce jej našel.

Fero se ptal shromážděných kolik peněz má středisko na vytištění almanachu. Fero: "Tak, víme kolik máme nebo ne? Já se ptám a nikdo nic." Bufi: "Fero, buď rád, že to nevíš, byl bys pak smutný."

Fero: "Já jsem ten list týkající se příspěvku na almanach poslal jednomu spolužákovi do Prahy, on je advokát. On si to přečetl a volal mi v jedenáct večer a říká, že já ti tedy přispěju těch dvě stě padesát korun. Já jsem myslel že... To je pěkná suma no, myslel sem že když volá, tak dá víc a on jen dvě stě padesát." Bufi: "Akdyž mu to budete posílat poštou, tak to je stovka za poštovné, víc jak polovina ceny knížky, to se nám ještě prodraží."(úsměvně) Tavi: "Tak mu to pošlete na dobírku."

Bufi: "Fero, ty furt skaut je šetrný, skaut je šetrný a pak se divíš, že dávají většinou jen dvě stě korun. Fero: "A co podle vás znamená velkoryse?" Sam: "Tři nuly a více."

Fero dopisuje redakční radu na závěr knížky. Fido: "A Fero, jak si mne tam napsal, s čárkou nebo bez?" (jeho příjmení je Čierny). Fero: "S čárkou jako Čierný, né?" Fido: "Fero já su bez čárky, jako Čierny." Bufi: "Fero, pokdu by ti to dělalo problémy, tož ho z tama vyhoď."


Na schůzce

Veverka četla Dráčatům rozečtenou knížku O bubácích a hastrmanech. Předtím se jich ptala zda si pamatují nějaké postavičky. Zapamatovali si jich hodně, akorát zapomněli na dvě děti. byl to kluk a holka. Veverka jim napověděla. První jméno kluka. Veverka: "Jeho jméno začíná na V." Ondra: "Vojta!" Veverka: "Ne, ne, Vojta to není." Někdo: "Vašek!" Veverka: "Ano, Vašík. A co ta holka? Začáteční písmenko je M, ale je to takové zvláštní jméno. Napovím vám, že je to jedno koření a dává se do gulášu." Verča: "Prosím a napověz aj druhé písmenko." Veverka: "M A..." Kovaříček: "Mateřídouška!" Veverka: "Kovaříčku, nee, mateřídouška se do gulášu opravdu nedává." Kdosi: "Majoránka." Veverka: "Ano, tak nějak." Kdosi: "Ahá, Marijánka."

U radnice

Vyšli jsme z radnice v Uherském Hradišti a Tavi říká: "Měl bych se jít podívat, zda zas nejsu na parte." (blízko radnice se nachází skřínka na parte) Veverka: "Cože? Jak na parte?" Tavi: "Už jsem tam byl dvakrát, dvakrát Jaroslav Hrabec. Chytl jsem se a říkám si, to já ještě nejsem."

Smíšek přišla do klubivny a řekla: "Chtěla jsem vám dat čokoládu, ale jaksi jsem ju snědla!"


Ze hry - slož větu z těchto písmen, vznikly tyto věty

1. písmena VDMBO

Vojvoda dalajlama mele bučící oves. // Vláďa Dufka má beďar obrovský.

2. písmena OKLMS

Okolo kaluže létají muchy svině.

3. písmena TVOMR

Tlačenka vyprdla obrovskou masitou rychnu.

Hrajeme hru Osel, veverka vypadla jako první a Tulák se ji škodolibě smál, pak vypadl i on. Veverka: "Jéé ty si osel?“ Tulák: "Jo, ale ty si první osel."

Veverka: "Já chcu eště hrát, chci být oselice."

Smíšek: "Vy jste nejací agresoři jako!" Fox: "Zato ty si klidná jako beránek."


Na střediskové radě

Wesa: "Heh, to když nám na táboře vařil Maca, to bylo všecko tekuté, třeba z bramborového guláša byla bramborová polévka. To byl první rok a on se zeptal: Chcete něco na oběd? A my: Jasně, nalej nám to do petek."

Sam přišel s obálkou od E-ONu v ruce a ptal se Buby: "Bubo, co s tím budeme dělat?" Bubo: "Já nevím, myslím, že nic." Sam: "Hm, zahodíme to, však oni se ozvou kdyby to bylo aktuální. Tož já to roztrhám."

Sam: "Kdo si četl sobotní Mladou Frontu Dnes?" (nikdo se nepřihlásil) Já teda jo a narazil jsem tam na jednu nehoráznou věc týkající se táborů. Nějaký hygienik chce, aby se prostor v áčkách (podsadové stany) zvětšil o půl metra. takže místo dvou budou třeba dvou a půl metrové stany, to je neuvěřitelné, úplná blbost s takovou to můžeme pak zabalit." Bufi: "Vymýšlejí jen blbosti a nepotřebné věci, neuvěřitelné." Sam: "Snad to nikdy nevyjde v platnost, čekají se bouřlivé reakce." Fero: "No ještěže po nás nechtějí splachovací záchody na táboře!" Bufi: "Nóó, ále to vystrčíš zadek, konvou ti ho pak spláchnou a je to splachovací."

Jedná se ohledně hlídání klubovny. Sam: "Bufi, ty si doma?" Bufi: "Já nevím, my tam asi na táboře zůstaneme déle. Místo 27.7. přijedeme až třeba 3.8. My ani totiž nevíme, kdo nám ten tábor v Tatrách zbourá. Na stavění jsem si sehnal odchovance, ale na zboření nikdo, všichni rodiče ochotní jak..."


Z jedné hry šestky Dráčat

Tuto hru jistě znáte, jedná se o psaní slov dle instrukcí na papír a poté se ten papír přehne apošle dalšímu po levici. Otázky: kdo, co dělal, s kým, kde atd. Některé povedené zveřejňujeme (Je to pouze dětská fantazie):

*Kočka s klíčem mají rande v Americe v osm kvůli hádce.

*Bobule s Barčou skákají v polelnici v nekonečnu kvůli Elišce.

*Šiška s rodinou prdí v kostele v 8:59 kvůli broučkovi.

*Bubák u javora v 1:00 h. s prasečíkem čuchali tam, protože si prdli.

*Papír u popelnice v 7:00 s Máničkou vraždili se pro slepičí kvoč.

*Gazela s jabloní zpívají na stromě o půl 6 kvůli stromu.

*Světluška s kopřivou hubují na Mar"z"u ve 12:00 hodin kvůli smradu v pekle.