"Děcka, to si nedovedete představit ten zářez. Já celý závod běžím s jednů pulků prdele holů!" Anonym v únoru na závodě

Jedeme autobusem na Rikitanův memoriál. Letos jely docela "luxusní" autobusy. Tulák: "Hm, luxusní autobus, ale je nám to na nic, nemáme kde sedět."

Na Rikitanově memoriálu. Veverka na Pírko: "Pěkná čepka, kupovaná nebo pletená?" Pírko: "Kupovaná." Fox: "No a kdo myslíš, že to v Číně uplete?" Veverka: "Stroje".

Bobr: "Díval sem sa na Víkend (pořad v televizi) a ukazovali tam chlapa jak takto střihá fúsa."(gumičkou) Veverka: "A ve které zemi to bylo?" Bobr: "To nevím, ale byli to šikmoocí."

Pírko rozbalila piškoty Pims a nabízela ostatním. Veverka: "A jaké éčka sú tam?" Bobr: "No mě je to jedno, aj kdyby tam byly céčka."

Pírko na Foxa: "Teče ti krev nosa, utři si to!" Bobr: "Né to néni z nosa, to je z oka. Krev z nosa teče přes oko do nosa."

Blíží se vyhodnocení výsledků Rikitanova memoriálu. Stupínek vítězů už je na svém místě a vedle je stůl. Bobr: "Já bych chtěl byt na tom stole. To je nejvýš."


Na střediskové radě

Na střediskové radě se řeší almanach střediska. Starý bratr Špak otevřel knihu zemřelých skautů a začal Tavimu vykládat. V místnosti je ticho a právě se má jít něco konečně řešit. Do toho vykládání jim vletí Bufi: "Hoši, tož pojďme, když začnete vzpomínat, tak jsme tu do jedné ráno!"

Špak sepisuje krátkou historii střediska. Sam: "Špaku, jak si na tom s tou historií, kde si skončil?" Špak vytáhne papíry a ukazuje Samovi. Špak: "V šedesátém osmém, ale nemožu si na něco vzpomenút, já jsem pak šak odjel pryč a vrátil jsem se po roce šedesát devět." Fero: "Já jsem tu v šedesátém osmém byl furt a nic si nepamatuju."

Bufi se moc nemá rád s počítačem a musí sepsat zápisky za jeho oddíl do almanachu. Musí také něco upravit a přepracovat a je z toho špatný. Bufi: "Ale já nevím, kdy to budu dělat, s počítačem mi to moc nejde a néni ani kdy a sám to dělat, to je šílené." Blanka: "Ale nebudeš to dělat sám, někoho seženeme a je to." Bufi: "Ale ne, prosimťa, stejně mu budu muset byt za prdelú, aby věděl co se s tím má dělat, to je jak kdybych tam seděl."

Do střediskového almanachu se má vejít i fotka střediskového praporu, který je už hodně starý. Sam: "Fotku toho praporu udělejme zavčasu, než nám ho sežerú moli."

Se střediskovým almanachem jsou velké starostí a dost práce. Za deset let bude středisko Psohlavci slavit sté výročí od založení a měl by se opět vydat další almanach. Fero: "A možu eště něco říct na okraj? Já už na tom slavnostním stoletém vydání dělat nebudu, ale vy!" Sam: "Já doufám, že také ne, snad do té doby umřu."


V klubovně rajeme hru, kdy jeden z dvojice stojí na jednom konci stolu a musí do ešusu pochytat štuply, které mu druhý posílá z druhé strany stolu. Hraje Bobr spolu se Smíšekem. Smíšek: "Bobře, hážeš to moc rychlo!" Bobr: "To byl jen trénink, enom sem zkúšal, ze které strany špatně chytáš."

Obouváme se v klubovní boťárce a někdo se tam baví o botech, kde je kupuje. Smíšek: "Všeci kupujú v Deichmanu". Fox: "No aj já, ale skoro všechno tam reklamujeme, to nic nevydrží ty boty." Bobr: "Mě boty vydržíja aj dva roky, pokud v nich nechodím."

Byli jsme bruslit na zimním stadioně a Štupl půjčil Bobrovi brusle. Bobr vyjel na led a řekl: "To sú lodě, já v tom úplně plavu." Tom Š.: "Ale tady máš jistotu, že se nepropadneš."


Na střediskové radě

Bubo na Bufiho: "Bufi, tos byl ty, kdo na mě mával teď v Karolínce? Bufi: "Có, já?" Bubo: "Jo, ve fábii, tak se mi to zdálo." Bufi: "To jsem nebyl já. To byli asi policajti." Bubo: "To nebyli policajti, ti byli v červené oktávce."

Na letošním jamboree má opět oddíl Severka hrát divadlo. Starý bratr Fero: "Bufi, vy tam budete hrát?" Bufi: "No, jak minule, ale lesti nás tam pustíte." Fero řekl ze srandy do pléna: "Pustíme?" (kýve ramenama)"Co dáte?" Bufi: "Šak my sa tam nedereme."

Fero se baví o almanachu. Fero: "Hluk je také opraven, ale né v počítači, jen na papíře. Já si sem do deníku napíšu P+P, tj. počítač a papír, ale až dojdu dom, tak nebudu vědět, co to je."

Bufi na Feru: "A oldkauti v almanachu budou mít kolik stran, abysme věděli?" Fero: "Oldskauti to budou mít maximálně na pěti až deseti stranách." Bufi: "Já sem myslel, že každý rok tři strany a už by to dělalo třicet stran." Tavi: "Oldskauti budou mít na zbylých dvaceti stranách parte."

Fero představuje nakreslený obrázek na úvodní obálku almanachu roku 2010. Je to široký kmen s kořeny a z něho vyrůstají jen všelijak pokroucené větve bez listů. Fero: "Podivajte sa, ona to udělala symbolicky. Jakože máme hluboké kořeny, to je hloubka." Blanka: "A co ten vrch, ty větve?, to už zdecháme né?"

Opět na radě došlo k oddílovým znakům do almanachu. Podle Fery musí být v kolečku. Fero: "A mustangové ten znak nemají v kolečku, mají cosi jiného že?" Fido: "Fero já jsem ti dával novou verzi." Fero: "Aha, podívám se. Ano toto je ono že, aj s nadpisem. Bubo: "Fido a nemáme ten nápis dole? Na tričku ho tak máme." Do této debaty jim vletí Sam: "Bubo, ty máš tričko už vytáhané, ten nápis ti tím pádem spadl dolů."

Barča T.: "Jitko, je to pravda, že mně roste knírek? Někdo mně říká, že jo. Veverka: "Nó, aj jo, ale jenom trošku". Barča: "Já si to aj češu."

Blanka se se Špakem baví o rybách, oba dva mají rádi rybí maso. Blanka: "Bufi (její manžel) ale ryby rád nemá, ten vůbec!" Bufi: "Co kecáš! Já ryby mám rád, když chroctajú!"