Na oddílové radě dává Veverka po třech měsících slíbené diplomy za drakiádu. Jeden diplom dostala i Pírko. Veverka: "Teri, promiň, pokud jsem tvé jméno špatně vyskloňovala, já jsem nevěděla, zda to nebo to,napsala jsem Pírkovi". Pírko: "Jo, šak jo, dobré". Uzel: "Hm Pírkovi? To je divné, spíše Pírku jako městu." Pírko: "Hm né, Pírkovi je lepší." Štupl: "A co takhle Peřímu?"

Liška prděla a všichni kolem ní zmírali. Smíšek: "Liško fuj. Včéra jste měli fazolu, že a dneska jako co?" Liška: "Sóju." Smíšek: "Fuj, ježkovi tahni!"

Liška prděla a my se trávili. Smíšek: "Ty ticháčky enom smrdíja". Bobr: "Nekom smrdíja, ale všecky prdy."

Byli jsme v klubovně. Veverka: "Evi drž to prdění jo!" Liška: "Ale já su doma."

Štupl:"Jedovaté plyny se drží při zemi." Uzel: "Ale né všechny, třeba metan a ethan stoupají." Bobr: "Ale kdo ví co je toto za směs."


Skauti hráli hru Osadníky z Katanu. Ve hře se nakupují také karty oveček. Smíšek: "Kde mám tu ovečku?" Fox: "Sežral ti ju vlk."

Dráčata skládají šipku z papíru. Honzík: "Mně to nejde." Barča: "Nejde ti to, protože si mladý, až budeš větší, tak to... nó, poskládáš." Hrajeme hru: z určených písmenek musíme poskládat podstatné jména do stanoveného časového limitu, poté každý svoje slova přečetl. Čte Fox: "Lom, dar, rado. Někdo se ozval: "Co je rado?" Fox: "Rado? Oslovujeme voláme, pátý Rado. To je jméno". Někdo: "Aha." Fox pokračuje ve čtení. Fox: "Daro, jako chápete, né? Smíšek: "Jo jasně, jako třeba Daro Rollins, že". Fox: "Přesně tak." Fox stále čte, přečte slovo hub. Někdo se ozve: "Co to je?" Fox: "Však mnoho hub, né:" Někdo se ozve: "Ale to je množné číslo!" Fox: "Ále, to je jednotlivec - ten hub".

Bobr si čte své slova, přečte slovo rychna. Tom: "Ale tam má být tvrdé y přece."(ve výběru písmenek bylo pouze měkké i) Bobr: "To je měká richna."

Hrajem hru na procvičení historie skautingu. Na stole je hromádka obrácených karet, na kterých jsou napsány buď data či jména atd. Fišta si vytáhne jméno Olave Baden Powell. Veverka: "Tak, kdo to jako byl, co dělala?" Fišta:"Hm, no táto, táto to b..(nemůže si vzpomenout) Bobr ihned nato: "Táto, mámo v komoře je myš."

Při stejné hře: Chřestýš si z hromádky karet vytáhne slovo Londýn. Veverka: "Co mají společného Londýn a skaut?" Chřestýš: "V Londýně je Big Ben." Veverka: "Ale co má společného se skautem?" Chřestýš: "Áha!"

Při stejné hře: Fox si vytáhne slovo Woodcraft. Veverka: "Co znamená toto slovo?" Fox: "No táák, wood je dřevo a craft... hmm, hmm.. Smíšek: "Craft, to jsou ty čokoládky, takže dřevo a čokoládka, asi teda dřevěná čokoládka."

Při stejné hře: Bobr si vytáhne datum "22. únor". Veverka: "Bobře, co slavíme ve skautu 22. února, jestli víš?" Bobr: "No, moc nevím, ale to je výdej rybářských povolenek na hale."

Při stejné hře: Smíšek si vytáhne rok "1902". Veverka opět: "Co se v tomto roce asi někde mohlo stát?" Na to Fišta: "To já vím, kdyby to bylo v roce 1942, tak to začala anebo zkončila nějaká válka". Fox: "Ozáku, ani jedno."

Hrajem hru Chicago. Jsou dvě družstva a jejich úkolem je co nejrychleji naházet popořadě se dvěma kostkami čísla od 12 po 2. V dalším kole dostalo každé družstvo o kostku navíc, takže se házelo se třemi kostkami od 18 po 3. Veverka: "Start!" Smíšek: "Co mám házat?" (by trochu zmatená) Fox: "Hážeš 18." Smíšek: "Aha, a kolik je 18, to jsou tři osmičky?" (tak to už byla hodně zmatená)

Na výpravě v sobotu. Fišta (Ozák): "Tý jo, zítra máme tělák, docela se těším." Fox: "Ozáku, zítra je neděla, tělák asi nebude."

´


Vyrábíme na schůzce řetězy a bavíme se o něčem a přijde řeč na baroko. Veverka: "Ty andělíčci bývali takoví zaoblení. Ty nohy, ruky." Fox:" A vlastně jo, takové kulaté tvary, v baroku se dělaly ty kulaté děcka."

Fox přišel o třináct minut později na schůzku. Vstoupil do klubovny a řekl: "Omlouvám se, ale přírodě se nedá poručit."

Bavíme se o karnevalu. Chceme tam dát něco docela hrozitánského. Veverka: "A neposerú sa tam ty děcka?" Štupl: "Jo poserú a záchody budú zavřené".

Skauti na karneval nakoupili věci do tomboly. Veverka: "Dívajte, tento boomerang stál sedm korun. Koupila jsem ho na Centrumu." Chřestýš: "Cože, na internetu?" (myslela obchod v Uherském Hradišti)

Foxovův výrok: "Chlapi sobě, skauti sobě, ženské všem."


Na střediskové radě se právě baví o almanachu, který ma vyjít do termínu jamboree 2010. Některé oddíly ještě neodevzdaly své příspěvky a jiné to mají na střediskovém mailu. V klubovně není internet. Fido od Mustangů má své přípěvky na flashce(Fero, který je dřívějšího data narození si zřejme myslí, že je to internet) Fero: "A co ten Hluk teda? Jestli to máš tady, tak to také, Weso, vytiskni." Veverka. "Tady to nemám. Posílala jsem vám to na ten mail." Bufi: "Jo, díval jsem se, něco tam je." Fero: "No, tak se to vytiskne a je." Bufi: "A máš tu internet?" Fero nechápavě kouká. Bufi: "Ty mně v tom nechceš podpořit, tož co. Když sa hlasovalo, zda sa sem zavede internet, tož na radě dřímals!"

Na střediskové radě se baví o oddílových znacích do almanachu, jak to bude vypadat. Fero si ty znaky přeje v kolečku, ale Fido to tak nemá. Bufi: "Fido, s nama je problém. My vám zadáme úkol, ale stejně to uděláme podle sebe. Pokud nebude ten znak v kolečku, tak ti to Fero nevezme!"

Příspěvky do almanachu se naposledy sbírají 8. února. Na radě. Fero: "Po osmém únoru si pořídím pistoli a budu vás střílet, protože to nestihneme." Bufi: "A když to nestihneme, tak to bude do dalších desíti let."

Bufi: "Fero, osmého ti tu doneseme kopu hnoja a můžeš sa v ní přehrabovat a vyřazovat."


Povídáme si o sedmém skautském zákonu, který zní: Skaut je poslušný představených, rodičů a vůdců. Veverka se ptá: "Proč je dobré být teda poslušný? Třeba proto, že mně rodiče dajů najest, nebo...?" Štupl: "A to mně dajú aj tak a když né, tak si něco uklohním."

Veverka: "Proč třeba rádi posloucháte rodiče, pokud posloucháte?" Hm, protože vám třeba kupují značkové hadry, nebo?" Tulák:" Nóó jasně, značkové od vietnamců". Fox:" Neznáš, třeba Puma se dvěma m?"

Hrajeme hru šňůra. Úkolem hráčů je udělat ze svého oblečení co největší provaz. Olečení se musí navazovat. V jednom týmu je Žužla a v jiném je Barča, oba dva mají pomalu na sobě už jen spodní prádlo. Žuzla: "Barča nemá podprsenku." Barča: "Ale mně ještě nerostou." (oběma je deset let)

Při hře šňůra. Bobr: "Vypadá to, že to majů delší, ale my tam máme elastické věci."

Při hře šňůra, Bobr kouká na výsledky práce. Štupl: "Opravdu to vypadá tak, že majů větší šňůru než vy. Bobr: "To bude asi tou Smíškovou podprsenkou."