"To voní jak prase". Tulák

"Víte, proč se paštice říká božský pokrm? Protože jen Bůh ví, co do toho dali". Žýžala z kurzu Velké Moravy

"Kruh je oválný čtverec". Fox

Veverka: "Ještě jednou tu někdo plivne a bude to uklízet! Jak jem řekla, toto jsou parkety, parkety jsou koberec! A na koberec se nic takového nedělá"! Fox: "No ale koberec to vsákne".

Veverka: "Jaké symboly Vánoc vás napadají? Napište to na papír. Fox čte své symboly: .., Děda Mráz, červená, zlatá, Santa Klaus. Hérdek to se rýmuje...".

Stojíme u stánku s popcornem a Tulák na plakátku s nabídkou čte: "Popcorn sáček, popcorn pytel malý, pytel velký, pytel maxi. Tý jo, co je pytel maxi?".

"To jsem nevěřila, že ve svých 36 letech se budu schovávat v šopě". Jedna maminka ze skautu.

"Při návštěvě Mikuláše, čerta a anděla na schůzce Dráčat. Mikuláš se ptá: "A kdopak je vedoucí tohoto oddílu?" Nikdo nic neříká, všichni mlčí. Čert: "Ale já vím, kdo je našeho - Lucifeeer"!

Mikuláš na Mirečka: "Téda, ty se tam schováváš, to není dobré, to o nečem vypovídá, asi tě kouše svědomí, z toho jak si zlobil có?" Mireček: "Já nekoušu!".


Hrajeme hru - v kruhu jsou dva hráči se zavázanýma očima a mají co nejrychleji najít ručník. Jakmile ho jeden najde musí s tím praštit svého soupeře, aby vyhrál. V tom Honza: "Veverko, možu si jít pro něco navrch?" (myšleno do klubovny) Veverka: "Jo možeš". Honza otevírá dveře, které vržů a právě v tomto okamžiku, je v kruhu Chřestýš a Viki a Fox jim tam háže ručník. Vrata vrzly, ručník letěl do kruhu a v tom Chřestýš: "Co to bylo?" Fox: "To ten ručník tak vrže".

Pírko: "Toník by to mohl zahrát na kytaru a Fox na klavír". Fox: "Jenže já to neznám". Pírko: "Šak se to od Toníka naučíš" Fox: "Nó a kde veznu Toníka jako?" Pírko: "Neboj, já ti ho půjčím".

Veverka: "Kdepak máte ty vánoční pohlednice? Já už jsem je dneska chtěla." Z hloučku se ozve: "Có, už dneska?" Veverka: "A ty Kovaříčku, už je máš?" Kovaříček: "Veverko, já je nemám." Veverka: "Ale já už jsem je chtěla dneska, už je totiž nejvyšší čas!" Kovaříček: "Už dneska? Aha, a možu ti je donést až příští rok?"

Čekáme na autobusové zastávce než přijede autobus. Veverka: "Máte průkazky? Aby vám řidič dal slevu." Fox: "Já mám, dobré!" Tulák: "Já mám, ale aj kdybych neměl, tak bych řekl řidičovi: Pokud mně nedáš poloviční, nikam nepojedu." Fox: "Myslím, že pro řidiče bude jednodušší, když tě vykopne."

Jedeme Kotlovým autem s Betlémským světlem do Hluku. Tulák: "Týjo, co to tam na tom předním skle máš Kotle"? Kotel: To je senzor. Když mně někdo rozbije sklo, začne to houkat". Tulák: "Dobré." Fox: "A co máš tam v rohu?" Kotel: "To je taky senzor, když prší automaticky se zapnou stěrače." Fox: "Tak to je dobré, máš to ale vymakané auto, ale vcelku rozbité." Kotel: "To se ti jen zdá." (je trochu v méně optimálním stavu)


Na střediskové radě. Před začátkem rady se podepisujeme na lejstro přítomných a nepřítomných. Podepsal se Wesa a poslal Cvrčkovi. Cvrček: "Weso, nepodepisuj se tak velikým, pak se nemám kam podepsat." (Jeho podpisový smyk se smýkl přes dvě kolonky). Wesa: "Jo, to mně ta paní v autoškole také říkala."

Věty z hry na vánoční vorné: * Na Vánoce koupíme kapra, stromeček a hasičák. * Letos máme borovičku, vloni byla slivovička. * Stromeček nám neopadá, spadne celý. * Nazdobíme kapra, sníme stromeček. * Zvířátko pod stromeček nebalíme měsíc dopředu.

Veverka: "Kovaříčku, pamatuješ ještě, copak nám dlužíš, abys splnil svůj úkol?" Kovaříček: "Éé jo, tu rostlinku. No, ale ona shnila!"

Veverka četla příběh ze stezky s názvem Stoupání nahoru. Tulák: "To už jsem někde slyšel, to už si nám četla, že?" Veverka: "To nevadí, to má pro dnešek tu potřebnou myšlenku." Veverka: "A jak jste ten příběh ve spojitosti s dneškem pochopili?" Tulák: "Já jsem to minule pochopil, ale letos to jaksi nechápu." Fox: "Rok od roku blbější. To je ta puberta."

Hráli jsme hru "Šestý smysl". Úkolem je odhadnout to, co si myslí ostatní a co napíší. Například: Napište den v týdnu a přemýšlejte, který den napíší ostatní. Pokud se strefíte, máte bod k dobru. Po všech kolech se sečetli body a Fox měl nejméně bodů a prohlásil: "Já mám nejsamostatnější hlavu, vy ostatní opisujete."

Liška si na schůzce prdělala. Nato Tulák prohlásil: "Eva je prdící pes." (Liška je šelma psovitá)

Štupl si hrál s telefonem a řekl: "Hospodářská krize se projevuje i na mobilech, dívejte se jak šetří." (ukázal telefon, který neměl žádné tlačítko - byl totiž s dotykovým displejem)


Liška maluje barvou Bobra za "černého krále" na Tříkrálovou sbírku, ruce měla černé a prohlásila: "Nemáte někdo kus vody?"

Tři králové (Fox, Smíšek a Veverka) procházejí jednou ulicí a domy tam často mají bílé plastové dveře. Veverka: "Tady mají hodně bílých dveří, hm". Fox: "Ani křídou se tam nedá nic napsat, nejde to vidět". Veverka: "Příště vezmeme lihový fix".

Tři králové opět prochází ulicí a Smíšek vidí rampouchy (pod autem). Smíšek: Jéé, rampouchy, ty jsem měla ráda, jedla jsem je". Veverka: "Šak si ulom a sněz je". Smíšek:" Z auta je nechci, fuj". Veverka: "Alespoň je budeš mít ochucené".

Všichni skautští králové se jako každoročně schází u rodiny Borýskové na jejich vynikající vánoční cukroví. Letos si pro nás nachystali i vaječný koňak, byl pro děti (jen s trochou rumu). Pijeme a z domu se ozve tatínek Borýsek:" Kdo to tam je?". Paní Borýsková: "Ále nikdo, jen opíjím Tři krále".

Všichni králové se také sešli na návštěvě babičky a dědečka od sourozenců Borýskových. Jejich babička nám nalévá pití a říká: "Jak to budete chtět pít, kdo s kým?" Liška: To je jedno třeba, my spolu a hlavně ti černí, ti ať mají hrnek jen pro sebe".

Začerněná Veverka pije z hrnku a říká: "Brr, černota se zřejmě rozpouští, asi piju už aj jedy".

Pírko: "Bobře, začerni si aj ty oči"! Bobr: "Nééé, nechcu". Liška: "Jo, začerni si je, vypadáš jak larva".