V sobotní večer jsem se společně vypravili na ples našeho střediska Psohlavci Uherské Hradiště.  Je to obyčejně neobyčejný. Neobyčejný je v tom, že má své každoroční téma, existuje i tématický fotokoutek a také se tam vyskytuje spousta skautů a skautek. Oblečeni tentokrát ve společenském oděvu a na klopě či šatech tématický doplněk.

Letošním tématem byl vesmír. Já i Tom jsme jeli na osmou hodinu. Stihli jsme to zcela přesně našli jsme své místo a počkali na zahájení plesu. Ujal se toho bratr Jag. Asi půlhodinu, kdy kapela Akustik vyhrávala byl taneční parket prázdný. Pak se našla jedna odvážná dvojice, přidala se druhá, třetí…. Po nějaké chvíli byl parket zaplněn a atmosféra se prohlubovala. Parket duněl všelijakými kroky a mě zajímaly rozjařené, veselé obličeje, které se míhaly sem a tam. Myslím si, že po celou dobu měl ples skvělou atmosféru a já byla vděčná za to, že jsme se téměř všichni z vedení sešli u jednoho stolu. Popovídali si, zasmáli se, zatancovali a také se vyfotili ve fotokoutku. Bylo moc krásné, když jsme se tam vehementně s radostí hrnuli. Nasadili jsme si lesklé barevné srandovní paruky, vzaly nápisy a jiné rekvizity a vesele jsme se fotili. Prve nás fotil Tom a pak fotila Smíšek selfie.

Ve třičtvrtě na deset se začala prodávat tombola. Byl o ni takový zájem, že na některé se nedostalo. Na nás s Tomem nezbylo. Za to Smíšek vyhrála pěknou cenu – med. Radovala se z toho. Prý to byla její první cena v životě na plese. :-) Kromě této ceny měli ostatní postup do slosování o hlavní ceny. Na to došlo až k půlnoci.

Poděkování patří všem, kteří se zasloužili o to, aby se tento ples konal. Je moc fajn potkat se stejně naladěnými lidmi i na tanečním parketě nebo u stolu. Díky za krásnou atmosféru.:)

 

Veverka

 

PS: Toto je jeden z vesmírných doplňků na oblečení.

 

A tohle jsme my z oddílu v plesovém  fotokoutku  :-D