Březnová oddílovka začala společným zahájením a s oddílovým pokřikem. Vítek se ujal vedení a my jsme se s ním octnuli v roce 1991 kdy se rozpadal SSSR. Skautkám a světluškám to nic moc neříkalo, ale Vítek jim tu dobu a hlavně ten bývalý státní útvar přiblížil několika aktivita. Zkrátka na programu bylo poznat budoucí Rusko. Já jsem se dívala, jak je Vítek schopen něco povídat v ruském jazyce. Dost jsme se bavili. Každý další , kdo přišel o chvíli

Později byl pozdraven originálně. Například: Zdravstvuj děvočka…“  Dokonce byla na oddílovce i ta ruská beranice. Tulák si ji nasazoval na hlavu a myslím, že mu slušela. Ekvitou, která zahajovala veškeré dění bylo přeložit z azbuky vzkaz. Chvíli trvalo než jsme si zvykli na jiné druhy psaných nebo tiskacích písmen, ale tuto aktivitou zvládli všichni.  Dále jsme zvládli i těžší kvíz, hlavně jsme tipovali, poněvadž bývalé SSSR nikdo nějak nezná. Nicméně bylo velmi zajímavé se tímto způsobem něco o něm dozvědět. Třeba to, že počet republik, které tvořilo bývalé SSSR bylo 15. Názvy některých republik nám nešly pořádně vyslovit. :-)

Po kvízu jsme malovali ruskou vlajku a k ní připojili významnou osobu a její výrok, který by nás mohl na něco v životě  upozornit. Tentokrát jsme vybrali cara Petra Velikého. A nakonec jsme kuchtili polévku zvanou žebračku. Každý měl svůj úkol, který musel dotáhnout do konce. Někteří občas vzletně odbíhali, ale my je zpět přivolali k práci. Někdo krájel cibuli, jiný chleba, sýr, někdo pražil cibuli, míchal vejce a tak. Výsledkem byla dobrá polévka, kterou stejně nikdo z přítomných nejedl.  J Chutnala.

Pak jsme museli vše uklidit a zbyl čas také na hodnocení oddílovky pomocí malovaných kartiček. Každý si vybral obrázek, který odpovídá třeba barevností nebo tím, co je tam přesně malováno, a pomocí něho měl hodnotit sebe i oddílovku.

 

Oddílovku jsme ukončili pokřikem a stiskem levice. Děkujeme za oddílovku. :)

 

Veverka