Únorová oddílovka byla na téma země Skandinávie a vedl ji Tulák. Nejprve jsme schůzku zahájili v kruhu oddílovým pokřikem a pak jsem se byli proběhnout ven. Venku jsme si hráli na krvelačné :-) vikingy. Hra na postřeh. Pak jsme zalezli do klubovny a šli vytvářet typický skandinávský předkrm. Tulák nám dal instrukce a vrhli jsme se na to. Nejprve jsme se podivovali tomu složení, pro nás méně typické. Nicméně i přesto je nám to chuť blízká kvůli majonéze a vajíčku. :-) Nejprve jsme uvařili vajíčka natvrdo, vybrali žloutky, které jsme pomačkali na kaši, smíchali to s majonézou, solí a kari dle chutí. Poté tuto „pomazánku“ jsme nacpali do uvařených bílků, dozdobili a zakousli se. Nebylo nikoho, komu by to alespoň trochu nezachutnalo. Spíše nás to mile překvapilo a nebylo to naposledy, kdy jsme tohle dělali. Mňam a jak už to tak u nás bývá - vše se pojedlo. :-)

Pak jsme zvolili osobnost, která dobře prezentuje svojí výjimečností Skandinávii. Tentokrát to byl Thor Heyerdahl, který na svém voru Kon-Tiki obeplul celý svět. Neuvěřitelné. Hanča psala jeho myšlenku, která by nás něčím mohla inspirovat, Veverka nám přečetla o Heyerdahlovém životě a další malovali norskou vlajku. Pak jsme si to pověsili na náš klubovní dřevěný trám, abychom to měli na očích. Čas se chýlil ke konci, dost nás zdržela výroba předkrmu, ale i to má své důležité místo v programu oddílu – společné vaření.

Ve zbytku času jsme hodnotili předkrm dvou týmů, který byl lepší. Hodnotili jsme vzhled a chuť. Mile nás to překvapilo a také fantazie obou týmů. Z talířků, kde byl předkrm, se na nás smály vaječné oči a úsměvy. Myslím, že jsme si užili nejen zábavu… Ještě nás čekal zajímavý skandinávský kvíz a kratičká tajenka týkající se Dne sesterství. Letošní myšlenkou je „dobrý vliv“: “Impact for the Girl Guides and Girl Scouts is all about bringing positive change!" Rozhodli jsme se, že svůj pozitivní vliv budeme šířit dál a našetříme drobnýma penízkama na Strom svobody (bude to Lípa srdčitá), který poté vysadíme. Bude nám připomínat ideály a hodnoty, na kterých skauting stojí a kterými se snaží přispívat k pozitivní proměně světa. Připojujeme se ke kampani Stromy svobody 1918-2018.

Díky za pěknou oddílovku a v březnu zase nazdar! :-)

 

Veverka