Třetí adventní neděli se naše skautské středisko Psohlavci tradičně schází na Vánoláši. Je to setkání, kde se jednak hraje divadelní pohádka a poté hry. Pohádku nacvičují ochotní skauti a skautky z našeho střediska. A hry pořádají jednotlivé oddíly. Vánoláš se letos konal na hradištské orlovně na Mariánském náměstí. Skauti a skautky uvedli na divadelních prknech pohádku -  Princezna se zlatou hvězdou na čele.

Hlavní režisérem byl Wesa, osvětlovač i tak nějak zvukař – Maca. Pohádka se vyvedla. Dokonce jsme jako diváci byli místy překvapení, jak dobře nacvičeno to je., i když se v zákulisí mezi „herci“  říkalo, kde co :).  Nechyběla zajímavá hudba a efekty, které tomu  také dávaly svůj osobitý rozměr. Sál byl plný nejen členů střediska, ale i rodičů či prarodičů. Po pohádce na scénu nastoupily hry, které si připravily jednotlivé oddíly.  Nesoutěžilo se za velkou odměnu, leda občas za nějaký ten bonbon a hlavně pro radost. Zkrátka jen tak spolu prostince být, vnímat se, usmát se, zasmát se... Odvážní si mohli vyzkoušet stavět poslepu věž z kostek, strčit do láhve klacek, který byl uvázán na uzlovačce a ta přivázána kolem pasu, hod na cíl do plata od vajíček...


Atmosféra toho Vánoláše byla moc pěkná a my z našeho oddílu jsme si také pochvalovali tu krátkou vzdálenost od autobusového nádraží ;-)  Tak zase příště:).

 

Veverka