Dnešním dnem jsme opět uskutečnili další ročník hlucké pexesiády. Popravdě řečeno máme zmatek, respektive já vůdkyně, kolikátý je to byl ročník. Slíbila jsem, že se raději podívám do starších kronik, aby mi, tuto troška záhadu, zodpověděly.Veřejně jsem tvrdila, že to byl 9. ročník Možná je to tak a možná jsem se prostě spletla.

Pexesiáda začíná registrací hráčů půl hodiny před zahájením turnaje. Čekali jsme kolik soutěžících přijde. Venku přeci jen kapkalo a chodník kolem sportovní haly nebyl zcela ve své kondici. Ano, je to legrace, je to kapka ironie. :) Z vyhřátých domovů se do sálu sportovní haly přivalily zhruba tři desítky natěšených hráčů. Od těch nejmenších až po ty nejstarší. Zastoupeny byly tedy všechny herní kategorie: školka, junior I. junior II a old.

Registraci prováděla Anežka a spolupomáhal Fox. Alespoň tak jsem to viděla. My jsme se starali o rozdávání pexeso, přípravě stolů, cedulí… Pexesiádu jsem zahájila několika cennými slovy a rovněž jsem vysvětlila pravidla hry. A poté Anežka zmačkla stopky a už se hrálo.

Pexeso není nuda hra, když máte dobré spoluhráče a zajímavé a zákeřné obrázky na kartách, je o zábavu i dobrou atmosféru postaráno. Takové „kulišárny“ jsou pro nás hlucké skauty, typické. :-)

Hrály se tři kola a poté kolo budoucích vítězů kategorií a finálové kolo těch nejlepších z kategorií. Myslím si, celý letošní turnaj měl fajn průběh, hráči se snažili, ozýval se z různých koutů smích i hlasy podivení a to je známka toho, že takto strávený kousek odpoledne má svůj smysl.

Co vám budu dál psát… Asi jen to, že letošním pexesákem se stal náš brat BP alias Ondra Kadček. Moc mu gratulujeme. Měl těžké soupeře, ale on si s nimi dobře poradil.

Odnesl si do rodiny Liškou upečený dort, čokoládu, kterou zakoupila Smíšek, diplom, který navrhl a nechal zhotovit Vítek a ke všemu krásnou dřevěnou plaketou, kterou zhotovil sám Tulák. Je to novinka, která bude pěkně sloužit dál. Dal si s tím pečlivou práci, ale vyplatilo se. Plaketa je putovní.

Všem za organizaci: Fox, Tulák, Anežka, Liška, Smíšek, Vítek, Kotel, Veverka – moc díky! A všem kteří přišli, patří také díky a zase příště, budeme se těšit.

Veverka