Na poslední oddílovou schůzku zveme rodiče, aby se s námi potěšili a poradovali nejen z dobrých výsledků jednotlivých členů či oddílů, které jsme se během roku snažili dosáhnout. Je krásné, když se sejde téměř celý oddíl, nejinak tomu bylo i letos.

S rodiči jsme se rozdělili na dva týmy, které mezi s sebou bojovaly v kvízu, jehož obsahem byly otázky týkající se jídla, poté jsme si balili pomyslné kufry na prázdniny a poznávali památky jednotlivých měst Evropy, kdo je dá co nejdříve dohromady, a nakonec jsme podle indicií odhalili umělecké dílo – knihu. Bylo pěkné, jak se do všech aktivit zapojili i rodiče. Vyhrál jen jeden tým, jak už to bývá, ale tleskali jsme si navzájem všichni. Mimo to jsme v průběhu všeho dění ujídali všelijaké dobroty, které byly rozbalené na piknikové dece.

Ke konci oddílovky byl ten nejvhodnější čas odměnit ty nejšikovnější členy, kteří se snažili být co nejvíce účastni oddílového života. Letos jsme takovým členům, respektive bratřím a sestrám koupil outdoorové ručníky. Odměnu za snahu si ale odnesl každý – malý skautský špendlíkový odznak a na oranžovém tvrdém papíře malou prázdninovou myšlenku, příkaz světlušek: „Buď lepší dnes než včera.“

Věřím, že každý se snažil pracovat, někdo má možná v něčem zabrat, ale děkuji naprosto všem, že se snaží jít po skautské stezce a zlepšovat svět skrze skautské ideály a svůj skautský slib. Rozhodně to stojí za to, slyšeli jste alespoň něco v úvodním slově oddílovky.

„Ve světě plném nejistoty a strachu září naše hnutí jako zlatý řetěz na tmavém pozadí. Články řetězu jsou ukuty z nejčistšího zlata našeho slibu a zákona. Každý má svůj speciální a individuální tvar, svou národní charakteristiku, aby obohatil a zkrášlil celek. Řetěz se prodlužuje s každým novým článkem a sílí podle duchovní úrovně a počtu skautek v jednotlivých zemích.“ Lady Baden-Powell

Tak na táboře zdar!:)

Veverka