V poslední březnový den jsme měli oddílovku. Bylo krásně slunečno i teplo a tak jsme hlavně vyběhli ven, kde jsme si zahráli na motýli. Ten, kdo uměl udržet dech, byl schopen nasbírat více nektaru na slámku a tedy přidat do týmu nejvíce bodů. Venku jsme strávili i chvíle přemýšlení nad tématem všímavostí. Zjistili jsme, jak si umíme všímat Dobra i toho horšího kolem nás. Každý z nás se rozhodl, že celý následující týden bude více všímavější vůči okolí, svým bližním a zkusí se v něčem, co jsme se domluvili, překonat. Jsem osobně zvědavá, jak se to všem povede. Je důležité být všímaví k lidem a k věcem. Všímavost máme zahrnutu i ve skautském zákoně: skaut je věrný a oddaný; skaut je prospěšný a pomáhá jiným; skaut je pravdomluvný.

Poté jsme si usmažili palačinky. Každou oddílovku něco dobrého vaříme. Každý přispěl malou domácí marmeládou. Okoštovali jsme všechny nabízené druhy, jedna lepší než druhá. Děkujeme.

Tulák měl také připravený kvíz o měsíci březnu. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí až nám někdy zůstal rozum stát. Oddílovka byla pěkná, první jarní. V dubnu nás čeká svatojiřská oddílovka v krojích.

Veverka