V pátek jsme se sešli na další oddílovce, tentokrát první v novém roce. Sešlo se nás docela dost. Vedení v plné sestavě, jen někteří členové chyběli. Oddílovka byla zahájena pokřikem v kruhu. Zplna hrdla jsme jej radostně křičeli. Bratry a sestry Fox rozdělil na týmy, ve kterých soutěžili po celou dobu oddílovky. První hra byla docela těžká. Jednalo se o hru, ve které se musí počítat, přemýšlet a mít kapku strategického ducha. A přece jen se z ní nakonec stala hra zábavná, kdy šlo vážně o to, vyhrát ji. Hra skončila a my jsme se dali do vaření domácího pudinku. Na výběr byl čokoládový a vanilkový. Hádejte o který byl zájem? O oba dva :-). Ale přece jsem jsme první uvařili čokoládový. Bylo to dvojité množství ze kterého se najedli všichni.

Chvíli trvalo než jsme ten puding uvařili. Všichni se na něčem podíleli. Jeden sypal, druhý míchal, třetí zaobstarával oddělení žloutků od bílků, někdo shříval vodu, další lámal čokoládu… A když se tohle všechno dá dohromady vznikne skvělý puding, na kterém jsme si všichni pochutnali. Někdo vylizoval i zbytky z hrnce. Po pudingu jsme si zahráli kvíz. Kvíz byl rozdělen do několika části. Vědomosti a také praktické dovednosti. Za každou správnou odpověď nebo správně provedený úkol tým dostal část skautského puzzle. Takže vyhrál ten, kterému se podařilo sestavit kompletní puzzle. Byl to tým B.P. Fox každému zástupci týmu předal zajímavou odměnu s osobním malování. Podívejte se však na fotky.

Čas uběhl jako voda a bylo 7 hodin, oddílovka končila. Ještě jsme si v kruhu připomněli, co se bude v oddíle dál dít, kdopak pojede na závod. Oddílovka byla ukončena pokřikem.

Veverka