Naše malé členy z družinky Dráčat navštívil v tento den Mikuláš za doprovodu anděla s čertem. Tak jako vloni, i letos se objevil nečekaně ve dveřích klubovny a hned se hrnul do vedlejší místnosti za dětmi. Některé jej uvítaly s radostí, jiné se strachem a s obavami z jeho pomocníka čerta. Ten měl už v pytli jedno zlobivé děcko a určitě by se mu tam ještě jedno vlezlo.

Mikuláš si nesl svoji tlustou knihu, ve které měl zapsané jména dětí, které byly hodné, ale i těch, které byly nedobré a měly už nějaký ten hřích. Některé proto pochválil a jiné pokáral. Jak to tak už bývá, Mikuláš chtěl vidět i něco z toho, co se děti za předešlé měsíce naučily. Každý mu předvedl nějaký ten uzel (ti menší některý lehký, ti zkušenější už náročnější) a dokonce se i zpívalo, a to zvlášť holky a kluci. Uzlování se nevyhnulo ani rádcům družinky, ti také museli ukázat, že něco dovedou.

Všechny děti byly nakonec určitě hodné, protože pro každého měl Mikuláš nějakou tu odměnu. Je hezké, že žádné z nich nezapomnělo za pytlík se sladkostmi poděkovat. Vše nakonec dopadlo dobře a čert si ze schůzky žádného zlobivce neodnesl.