Každoročně již několik let rozvážejí skauti společně se společností České Dráhy a.s. Betlémsko světlo do všech koutů naší republiky. Letos tomu nebylo jinak. V sobotu, kdy ještě pouliční lampy svítí, vyrážejí vybraní skauti společně s dospělým doprovodem na dlouhou cestu republikou, aby těm, kteří mají zájem, mohli podpálit plamínek Betlémského světla. Betlémské světlo je znamením míru, lásky a pokoje. Světlo tohoto plamene má rozplynout tmu v očích mnohých z nás. Betlémské světlo k nám urazilo velkou cestu. Nejprve letělo z Betléma, kde jej letos zažehnul desetiletý chlapec jménem Stefan Ivanovic, pocházející z Attnang-Puchheimu (v Rakousku). Byl vybrán proto, že rád pomáhá lidem v nouzi, zvláště se začleňováním uprchlíků. Je prý pro své okolí velkým darem. Rakouskou televizí byl vybrán za Dítě světla roku 2010.

Z Vídně, kam světlo „doletělo“ zvláštním speciálem, bylo vyzvednuto 11. prosince brněnskými skauty a zamířilo do Brna. Po republice začalo cestovat 18. prosince. Do Uherského Hradiště přijelo téměř na čas - v 9:23 hodin (mělo přijet v 9:30). Zde si jej vyzvedlo několik skautů (z Uherského Hradiště, Hluku a Modré) a asi dva občané. Z Hluku vyrazila trojce ranních ptáčat ve složení Smíšek, Tulák, Fox a to nepočítám Veverku a jejího tatínka, který dělal jako obvykle šoféra. O půl deváté jsme se sešli u kina, nasedli jsme do auta a vyjeli. Cesta ubíhala rychle, žádná dopravní zácpa, na ulicích klid. Přijeli jsme těsně před devátou hodinou a ještě jsme museli dvacet minut čekat. Veverka měla čas dodělat skautské pf-ko jako dárek pro brněnské skauty. Příjezd Betlémského světla byl klidný a téměř tichý. Zažehnutí proběhlo docela rychle, jen Fox měl potíže s jeho „válečnou lampou“ po pradědovi, a tak do Hluku mířil s nerozsvícenou lampu. V 9:50 hodin už bylo světlo v našem malém městě. Celý týden se těšilo opatrování těchto skautů – a přežilo. 20. prosince zástup skautů v krojích (Smíšek, Fox, Chřestýš, Tulák) přinesl světýlko do hlucké farnosti. Páter Jaroslav skautům velmi poděkoval a požehnal jim na cestu. Bylo to velmi hezké. Plamen byl v kostele rozsvícen na obrovské krásné svíci.

V mnoha obcích toto světlo skauti nosí po domech, aby lidem zvěstovali jeho krásnou myšlenku. Tato akce není na to, aby veřejnost věnovala pozornost skautům, ale aby skauti věnovali pozornost veřejnosti. I v Hluku tomu nebylo letos jinak, ale o tom si můžete přečíst v dalším zápisu.