V tento den jsme se opět sešli na společné oddílové schůzce, tentokrát na tvrzi. Schůzka byla na motivy cesty do Francie. Francie je známá jako země rozmanitosti, extravagance, chuti a krásy. A taková byla i naše schůzka. Sešlo se nás tam tak akorát, ale i přesto to bylo velice málo. Nám to ale nevadilo, i v takovém počtu jsme se dokázali dobře bavit.

Schůzka byla zahájena oddílovým pokřikem a poté nám Veverka popovídal a o tom, co se bude zajímavé dít. Rázem jsme se ocitli ve Francii. Dopravním prostředkem byl baret, který jsme si měli přinést. První aktivita byla nazvána galský kohout. Kohout neodmyslitelně patří k francouzské symbolice a kor ten galský. V této aktivitě jsme mezi s sebou bojovali o to, kdo komu dříve shodí s hlavy kohoutí hřebínek. Boje to bylo ukrutné, nikdo se rozhodně nenudil. Další aktivitou bylo umění. Francie je známá nejen sýry, vínem, hrady, ale rovněž i uměním, a to zejména výtvarným. Narodil se zde nejeden umělec, který proslul po celém světě. Aktivita spočívala v tom, že jsme měli týmově sestavit několik rozstříhaných obrazů od francouzských umělců. Museli jsme pro díly běhat a o to to bylo náročnější, o skládání ani nemluvě. Některý obrázek šel složit rychle, jiný velmi pomalu. Dosti jsme si lámali hlavy, ale nakonec se nám to podařilo. Procvičili jsme si jak obrazovou představivost, tak i trpělivost a výdrž.

Další aktivita nás rovněž uvedla do světa umění. Měli jsme nakreslit jak si představujeme moře. Po 15 minutách našeho snažení a zažrání se do tématu, čekala naše vernisáž. Veverka nás jakoby opravdově uvedla do nějaké pařížské galerie. Někdo byl dosti nervózní, jiný tu aktivitu bral s nadhledem. Našim úkolem bylo své dílo představit veřejnosti, dobře jej popsat, byla možnost si i vymýšlet. Každý, kdo vystoupil byl oceněn bouřlivým potleskem! Byla to zajímavá zkušenost, v některých případech jsme se hodně zasmáli. Vystoupení některých bratrů bylo vtipné. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak nám to šlo. Nakonec jsme hádali Veverčiny záludné testovací otázky týkající se Francie. Například: kolik má Paříž obyvatel, co je Camembert a beaujolais, co najdeme v Louveru... Bohužel jsme nestihli dvě aktivity, jelikož nás tlačil čas. Měli jsme třeba stavět Eiffelovu věž. Snad někdy příště. Rozešli jsme po společném ukončení v kruhu důvěry a zpětné vazbě.