KUTR- Kulturní tržiště (kulturně-estetický rádcovský kurz)

Den 1.

Opravdu mi vyhovovalo, že jsme na KUTR mohli přijet v průběhu celého dne do 19:00. Ihned po příjezdu se nás ujali vedoucí, vysvětlili nám, kde si máme dát věci a kde budeme spát a řekli nám, co dělat, než přijedou ostatní účastníci. První večer byl hodně seznamovací, abychom si zapamatovali nové tváře. Hráli jsem pár her, abychom vůbec věděli s kým máme tu čest, pak nám představili, co to vlastně KUTR je a co budeme následují tři dny dělat. Po té jsme si vybalili věci a chystali se strávit tu první noc. Byli jsme rozděleni do třech místností. Spali jsme všichni na zemi ve spacáku, první noc byla všem hrozná zima, ale postupem času se to zlepšilo. :-)

Den 2.

Budíček byl v 7:00 a budila nás příjemná hudba. Při první písničce jsme se pomalu probouzeli, ale při druhé už jsme museli být oblečení a přichystaní na rozcvičku, která byla vždy velmi pohodová, ale účinná a zábavná. Pak následovala snídaně a ranní hygiena, rozdělení do družinek a o půl deváté už začínal první workshop. Nepamatuji si jejich přesné pořadí, ale myslím, že první bylo divadlo a poté zpětná vazba. Pak následoval oběd, který nám vařil velmi veselý skaut z Ostravy – Kazan. Po obědě následovali další dva workshopy a to 3D origami a fimo, ze kterého jsme byli všichni unešení.  Po večeři následoval večer Společenský, čili jsme všichni museli přijít dobře oblečení a samozřejmě v páru a hráli jsme další hry k tomu, abychom se lépe poznali a prolomili ledy.

Den 3.

Třetí den byl oproti předchozímu jiný hlavně v tom, že jsme si mohli sami vybrat, co chceme dělat, nejdřív šla naše skupinka na drátkování, pak na divadlo a pak už jsme si každý vybrali, co jsme chtěli (např. náramky, plstění, fimo…). Každá družinka měla za úkol během tohoto dne vymyslet krátkou divadelní scénku, kterou pak večer všem předvede. Takže já s kamarádkou Karlou, jsme se ujali režie a scénáře a všichni společně jsme vytvořili supr scénku s názvem Mastný příběh. Myslím, že na tento Divadelní večer nikdo ze zúčastěných dlouho nezapomene, protože jsme se opravdu hodně nasmáli.  Naše scénka měla samozřejmě největší úspěch a vyhrála! Po všech představeních jsme hráli další hry, při kterých jsme se smáli, že nám málem břicha praskla. Spát se šlo opravdu hodně pozdě a ještě později se usínalo, protože jsme si s holkama na pokoji povídali dlouho do noci, vytáhli jsme kokina a jedli.

Thor

Den 4.

Byl hodně náročný. Nejdřív jsem dělali zase pár výběrových programů jako výroba dreamcatcherů nebo svíček a po obědě jsme všichni odjeli do centra Zlína, kde jsme měli za úkol nafotit fotopříběh. Náš příběh se jmenoval Poznání aneb bisexuální vesničanka a na posledním Filmovém večeru se umístil na druhém místě, těsně za družinkou Mitochondrií. Po nafocení potřebných věcí jsme jeli zpět na základnu a příběh zpracovali a vytvořili k němu plakát. Poslední večer byl též skvělý, nikomu se nechtělo jít spát, ale uznali jsme to za vhodné, protože následující den nás čekal velký úklid a balení.

Den 5.

Po sbalení, uklizení, rozloučení, rozdání tel. čísel a facebook profilů, jsme dali všem „sbohem“ a odjeli….Zážitky ovšem zůstaly. :-)

Smíšek :-)