V umračené nedělní odpoledne se na hlucké tvrzi uskutečnil čtvrtý ročník turnaje ve hře pexeso. Začátek byl plánován na druhou hodinu, ale začínalo se již v půl druhé povinnou registrací, abychom mohli hráče roztřídit dle kategorií. Kdo s kým hrál, to bylo výsledkem losu Uzla. Letos byly vypsány tyto kategorie: Školka, Junior I, Junior II, Teenager, Old.

Letošním překvapením byl velký příliv rodičů, kteří si rovněž zahráli a bojovali o nějaké ty drobné ceny. Udělali nám velkou radost, ale hlavně udělali velkou radost svým dětem, kterých tam také bylo dost. Dokázali, že i oni jsou stále ještě hraví, i když se možná troška stydí. Rodiče statečně bojovali a prali se s docela nelehkými obrázky, které jsme na ně nachystali. Thor I z rodičů, kteří soutěžili v kategorii Old, vzešli vítězové, které jsme odměnili sladkými cenami. Na prvním místě se umístila paní Martina Kosorinová, která se již podruhé zúčastnila této netradiční soutěže a po druhé zabodovala na stupínku vítězů; na druhém místě se umístila paní Soňa Ondrová a na třetím místě pan Petr Tomaštík. Všem gratulujeme.

Asi nejsledovanější se stala kategorie mladších hráčů. Obhájit své vítězství z loňského roku přišel Michal Hanus. Všichni jsme byli zvědaví, zda mu jeho loňský titul zůstane, nebo jej převezme někdo jiný. Michal byl opravdu skvělý a porazil všechny své protihráče. Odnesl si letos sladký kousek dortu z dílny rodiny Mihalkových, konkrétně Smíška. A ještě dostal i ručně vyrobenou plaketu - zvětšeninu pexesa - na památku. Plaketa je putovní, a tak ji příští rok může získat zase někdo jiný.

V mladší kategorii Junior I to velmi vřelo. Hrálo tu nejvíce hráčů a téměř na všech byla vidět velká touha vyhrát. Samozřejmě to k tomu patří a o to lepší atmosféru tato pexesiáda měla. Vítězné stupínky obsadili: 1. místo Ondra Hanus; 2. místo Honzík Hanus; 3.místo Natálka Žůrková a 4. Místo Terezka Križalkovičová.

Ve starší kategorii Junior II bylo menší zastoupení, ale o to silnější hráči. V této kategorii se odehrály asi ty nejtěžší boje. Z těchto bojů vzešli tito vítězové: 1. místo Michal Hanus, 2. místo Viktor Šimíček; 3. místo Barbora Mihalková a bramborové místo (4. místo) obsadil Filip Borýsek. V této kategorii musíme ocenit velkou snahu a odhodlanost! Jsme rádi, že se stále najde mládež, která si přijde zahrát a pobavit se.

Finále mladší kategorie se zúčastnili tito hráči: Michal Hanus, Jan Hanus, Ondřej Hanus a Filip Borýsek - Tulák. Na prvním místě se tedy umístil Michal Hanus, na druhém místě Jan Hanus, na třetím místě Ondřej Hanus a čtvrté místo obsadil Filip Borýsek.

Thor Zastoupena byla i kategorie nejmenších - Školka. Hráli v ní pouze tři hráči a o to větší šance na výhru byly. První místo obsadil Sebastian Žůrek, druhé místo obsadila Zuzka Tomaštíková a třetí místo obsadila Lucka Hertlová.

Jediná kategorie, která nebyla obsazena, byli teenagerové. Ti asi moc chuť hrát neměli a asi mají jiné zájmy. Škoda že nikdo hravější nepřišel.

Nedělní pexesiáda se opravdu vyvedla. Děkujeme všem, kteří si přišli zahrát, pobavit se a ukázat svého soutěživého ducha. Pexesiáda má smysl, ukázali jste nám to letos. Příští rok se budeme těšit na vás znova, takže tréééénujte!