Dne 6. listopadu 2010 se uskutečnila již dlouhou dobu plánovaná akce určená pro skautky a skauty, na kterou jsme se velmi těšili. Jednalo se o paintball. Z původně plánovaného počtu lidí, který představoval kolem patnácti osob se několik členů oddílu pro nemoc nebo z finančních důvodů omluvilo, a tak nás bylo o něco méně. Z oddílu si tuto akci nenechalo ujít těchto osm členů: Tulák, Pírko, Smíšek, Chřestýš, Ozák, Kika, Veverka a Tom.

Thor Setkali jsme se v ranních hodinách na autobusové zastávce a odjeli do Uherského Hradiště, kde jsme rychle přešli z autobusového na vlakové nádraží a odjeli vlakem do Napajedel. Tam už na nás čekal Tom se sestrou Klárkou, kteří se k nám připojili a společně jsme se vydali na místo činu. Paintballové hřiště se nacházelo na soukromém pozemku kousek za Napajedlami směrem na Halenkovice. Dorazili jsme tam krátce po desáté hodině. Čekaly na nás vyhloubené zákopy, střílny a překážky jak z přírodnin, tak z různých předmětů jako beden, desek a pneumatik.

Na místě nás již čekal pan Juřena s připraveným vybavením. Převlekli jsme se a po krátkém instruktážním zaškolení obdržel každý z nás výstroj a výzbroj. Tu tvořila maska na obličej, rukavice, zbraň a kuličky. Pro začátek jsme dostali po dvou stovkách kuliček, které někomu vydržely až do konce celé hry a někdo si je musel ještě přikoupit. Nejvíce střelivem plýtval Ozák a Chřestýšem, kterým se střílení určitě moc líbilo a „pálili o sto šest“. Rozdělili jsme se na dvě skupiny – Veverka, Smíšek, Pírko a Klárka byly proti Ozákovi, Kikce, Tulákovi, Chřestýšovi a Tomovi. Během skoro dvou a půl hodinového střílení jsme si zahráli několik her ve dvou obměnách. V prvním případě postupovaly oba týmy proti sobě. Zvítězil tým, kterému zůstal aspoň jeden hráč ve hře. K vyřazení hráče došlo při jeho zásahu. Druhou obměnou bylo dobývání zákopů. Určili se tři obránci, kteří se rozmístili ve dvou zákopech. Ostatní byli útočníci, jejichž úkolem bylo tyto zákopy od obránců vyčistit.

Thor Celá akce skončila krátce po půl jedné, protože pan Juřena musel odjet na další akci, kterou měl v jednu hodinu. Po jeho odjezdu jsme se ještě chystali k odchodu a pak si někteří z nás odskočili posbírat několik suvenýrů - vystřelené kuličky, které se nerozbily. Bylo vidět, že paintball není hrou jenom pro kluky, ale i pro holky. Ty se střílení zpočátku bály, ale i u nich nakonec zvítězil adrenlin a nechaly se strhnout hrou. Kromě nezapomenutelných zážitků si několik z nás odneslo z tohoto dne i pár modřin.