Asi bychom opět měli plakat nad rozlitým mlékem - opět nám někdo rozmlátil nástěnku. Záměrně používám slovo rozmlátit, protože pokud se toto stane již počtvrté, tak se o rozbití (pro mne je to takové jemné slovo, které se spíše vztahuje na věc, kterou rozbiješ jen jednou a obstaráš za ni náhradu, protože je to snad etické) nedá hovořit. Samotné střepy mluví za vše. Děkuji svému tatínkovi, které ty velké kusy z nástěnky odklidil a možná bude mít další práci ohledně dalšího zasklení jako minule. K úmyslnému rozmlácení bych se jako vedoucí oddílu vyjádřila takto:

Divit se tomu pořádně již ani nemohu a kor tady v Hluku, jelikož vandalismus je tu téměř na týdenním pořádku. Pro nás je to katastrofa, která je vždy způsobena úmyslně - je to útok na skautský oddíl a jeho jméno. Osobně nevím o tom, že bychom někomu ublížili, aby měl důvod nám stále vybíjet nástěnku.

Thor Pokud si vandal, který nám ze soboty na neděli opět způsobil škodu, čte tyto řádky, tak ti osobně říkám že jsi nehorázný znuděný UBOŽÁK, který nemá co na práci - leda se poflakovat po Hluku a dělat škody, které si nezaplatíš, ale platíme je za tebe my. Kéž bych věděla, kdo to byl! Ale beru to již sportovně, snad i členové oddílu, kterým jsem o tomto incidentu psala, protože ještě o tom téměř v tu neděli nikdo nevěděl. Ty, neznámý vandale, máš z toho možná, teda nejspíše, velkou radost, kterou ti velmi přeji. Jinou asi mít v životě nebudeš, pokud nezměníš své činy. Je to tvá vizitka, kterou dokazuješ, jaký jsi hnusný darebák. Jiné mínění o tobě nemám.

Nezbývá skautskému oddílu nic jiného než se nad tvým činem překlenout. Opět si to zasklíme a dáme si tam naše osobní věci, kterými prezentujeme naši DOBROU činnost nejen pro sebe, ale i pro město. A ještě něco - Skautingu v Česku bude příští rok 100 let. Bude slavit krásné kulatiny. A proč tomu bude již 100 let? Junák je moderní organizace, která se stará o KVALITNÍ volný čas dětí a mládeže. Má dobré renomé, a tak ho nějaký "rozmláceč" nástěnek v Hluku nemůže rozsypat.

Jitka Bachanová - vedoucí oddílu Kon-Tiki Hluk