„Ještě před několika minutami si hověl ve své vyhřáté posteli a klidně oddychoval. Nebýt neúprosného zvuku budíku, mohl by dál nerušeně spát a vzbudit se až za dlouhou dobu k snídani. Tak se stihl jen obléknout, v rychlosti se nasnídat a s krabicí plnou napečených buchet se vydal do chladného nedělního rána. Čekal ho den, kdy si měl, a to nejen sobě, ale i dalším lidem, připomenou mnohdy až neuvěřitelnou a pro Evropana běžně přehlíženou skutečnost, že má střechu nad hlavou, má co jíst a pít a netrpí žádným vážným nedostatkem. Čekala ho sbírka, jejíž výtěžek byl určen pro misie...“

Thor I nějak tak mohlo vypadat nedělní ráno některého z členů Junáka patřícího do hluckého oddílu Kon-Tiki. V neděli 17. října 2010 se totiž konala sbírka na misie s názvem Misijní koláč.

Vedoucí skautského oddílu Veverka na oddílové radě navrhla, že by se mohl opět po několika letech konat Misijní koláč - sbírka, která by byla zpestřením probíhajícího papežského misijního díla při nedělních bohoslužbách. Nápad se nám zalíbil a pustili jsme se do jeho uskutečňování. Veverka domluvila vše potřebné s místním knězem otcem Jaroslavem, který taktéž souhlasil. Členové oddílu dostali za úkol vybrat si nějaké recepty na buchty nebo koláče a upéct je. Ne všichni se do pečení zapojili. A našli se i jedinci, kteří přinesli více jak dvě buchty. Zapojily se i maminky některých členů a své buchty a koláče poslali i někteří z farníků.

Před mší jsme donesli z pastoračního domu několik stolů, na které jsme vyskládali krabice s buchtami a zákuskami. Na příchozí zde čekalo několik desítek druhů buchet. První zájemci přicházeli už před mší svatou. Hlavní nápor byl však až po mši. Sbírka se nekonala jako obvykle v kostele v průběhu mše, ale lidé mohli přispět do přichystané pokladničky až při odchodu z kostela a vybrat si několik kousků z nabízených buchet.Thor Akce probíhala celé dopoledne a skončila před polednem. I když byl o napečené dobroty velký zájem, našli se i jedinci, kteří na misie přispěli a nic dobrého si nevybrali, a tak zbyly ještě dvě plné krabice dobrot, které byly poslány do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi ve Véskách do Uherského Hradiště. Vybrané peníze byly ihned po skončení mše svaté předány otci Jaroslavovi.

Své napečené výtvory přinesli tito členové oddílu: Chřestýš, Tulák a Pírko, Fox, Štupl, Terezka Križalkovičová, sourozenci Hanusovi, sourozenci Hrobařovi, Eliška Jackivová, Veverka a Tom. Všem, kdo se rozhodli přispět, děkujeme.