Konečně jsme se po dvou měsících „neskautování“ společně vydali na výpravu zvanou „Do země Blahor“. Sešlo se neuvěřitelných 24 členů. Sraz jsme měli u klubovny na kolech. Nejprve jsme se přivítali a poté jsme se od Veverky dozvěděli, že nějaký dávný rytíř Rolland volá o pomoc. Poslal k naší klubovně poštovního holuba, který nám přinesl psaní, ve kterém se psalo, že nejenže Rolland volá o pomoc, protože byl raněn, ale také hledá udatné bojovníky, kteří společně s ním vyzvednou poklad u nebezpečných lupičů, kteří ho okradli, když se vracel z jeskyně u hory Blat s pokladem. Zkrátka jej přepadli, okradli a poranili.

Thor Nehorázná věc. Nejprve si rytíři museli najít kusy mapy, která je měla dovést až do cílového místa. Všichni rozdělení na barevné skupiny běželi jako o závod hledat svou mapu, kdo ji jako první našel, získal kulaté body. Na mapách byl vyznačen jeden cíl a to hora Blat. Poté se 24 udatných rytířů vydalo na svých bujných ořech na dlouhou cestu den a půl vzdálenou od města Kluh, kde všichni bydlí, aby pomohli Rollandovi. Všichni z nás byli zdatní jezdci, a tak jsme cestu zvládli, jak se říká „levou zadní“. Na horu Blat, která byla našim cílem, jsme dorazili ale pěšky. Uvítal nás jakýsi bílý skřítek jménem Rupmlcimprcampr a pověděl nám, že se živí bílými potravinami. Jmenoval mléko, mouku, žampiony, škroby, bílými prášky na praní, smetanou atd. Z jeho úst jsme si vyslechli legendu o udatném rytíři Rollandovi, který měl dokonce i Thor pojmenovaný meč! Jmenoval se Durandal. Toto jméno nám ovšem skřítek nesdělil, museli jsme si jej sami v lese vypátrat.

Boje to byly pomalu ukrutné, všem šlo o čas. Opět ty nejlepší skupiny získali nejvíce kulatých bodů! Chodili jsme lesem a dívali jsme se na stromy, zda se tam neukrývá nějaké to potřebné písmenko, které by nám blíže napovědělo jméno Rollandového meče. Jakmile jsme vyluštili jeho jméno, šli jsme honem zachraňovat udatného rytíře, který pomalu slábl! Omotali jsme mu hlavu, zastavili krvácení a dokonce jsme mu ošetřili i zlomenin a nakonec jsme mu dali napít douška čisté pramenité vody. Rytířovi bylo ihned lépe! Pověděl nám co se s ním stalo a vyzval nás k rytířskému výcviku, který nás měl zocelit tak, abychom jsme se bez problémů ubránili lupičům, kteří mu ukradli poklad,který si hrdě nesl z jeskyně. Absolvovali jsme test – co bychom jsme si vzali na putovní cestu, oblékání do zbroje, míření na cíl a nakonec i čichový experiment. Co kdybychom lupiče mohli nějak vycítit, to by bylo panečku! Vůně byly ukryty v pytlíčcích.

Thor Kupodivu jsme toho dost uhádli, ale nebylo to vůbec jednoduché. Často jsme váhali. Poznávali jsme vůni suchých listů, trávy, růže, jehličí, kopřiv, neznámých květů, hub… Nakonec jsme se měli vydat na boj s lupiči, ale jelikož bylo moc hodin, tak jsme se raději vrhli na hledání pokladu, který se ukrýval v lese v nějaké zlaté látce. Inu, našli jsme ho! Každý z pokladu odnesl svůj díl. Rytíř Rolland byl převelice šťasten a měl radost, jelikož všichni byli velmi šikovní a moc se snažili! Rolland se těší na další setkání s rytíři města Kluh.