V sobotu 27. března proběhla další oddílová schůzka, která byla výjimečně určena pro starší členy oddílu. Zúčastnilo se jí kromě Veverky a Toma, kteří ji připravili, pět dalších členů – Kovaříček, Viki, Tulák (dostavil se o něco později), Fox a Smíšek. Tato březnová oddílová schůzka se nesla v duchu japonské kultury.

Příchozí uvítal na nádvoří svého krásného paláce sluha japonského císaře Fu. Na císařův příkaz však mohli být do paláce vpuštěni pouze cizinci, kteří splní předem dané úkoly. Prvním z nich bylo vyluštění záhadné šifry a nalezení klíče od brány do císařova paláce. Jako prvním se podařilo šifru vyluštit dvojici Fox a Smíšek. Získali tak náskok před soupeřící dvojicí ve složení Viki a Kovaříček a podařilo se jim zlatý klíč najít. Druhým úkolem bylo vyluštění další šifry, která byla zkouškou chytrosti. Pak následovala malá rozcvička Votan-šu, kterou vedl sluha císaře a teprve pak mohli být cizinci vpuštěni do císařského paláce. Všechny tyto úkoly měly být důkazem toho, že cizinci jsou hodni vstoupit.

Následovala procházka palácovými komnatami, kde mohli cizinci obdivovat krásné nástěnné tapety a mony na zdech. A to už byla pro příchozí přichystána další soutěž s názvem Ham-ham-falo-čočo v podobě občerstvení. V Japonsku se jí hůlkami a právě používání hůlek si mohli cizinci v této soutěži vyzkoušet. Císař nechal zavolat i svého mistra Origami, pod jehož vedením hosté vytvořili každý dvě origami a nechal připravit také velmi zajímavý vědomostní test o japonské kultuře a zvycích. Otázky v něm byly opravdu záludné a jen díky velkému štěstí v něm zvítězilo družstvo starších skautů. Císař se chtěl pochlubit i krásami své země, a tak nechal ukázat cizincům několik zajímavých fotografií týkajících se Japonska a jeho kultury. Celé oddílové setkání uzavřely stolní hry Gumoku (piškvorky) a Ovečky.