V sobotu 6. března se konala z důvodu nepříznivého počasí již jednou odložená oddílová výprava s názvem Greenland Rallye. Počasí se v některých ohledech nevyvedlo ani tentokrát - zpočátku bylo hezky a na sluníčku i teplo, ale jak se schylovalo ke konci dne, začal foukat silný studený vítr. Ani to však neodradilo některé členy oddílu od této březnové výpravy, která se nesla v duchu závodu. Účast byla prachmizerná: z družiny Svišťů tři skauti (Bobr, Fox,Tulák), jedna skautka (Smíšek) a čtyři zástupci z družiny Opičáků ze Lhoty (Diana, Dominik, Nela, Ondra) s maminkami. Za družinku Dráčat nepřišel soutěžit vůbec nikdo, což bylo pro jejich vedoucí velkým zklamáním. Pouze dvě maminky byly tak slušné, že své děti omluvily.

Zahájení výpravy proběhlo v půl druhé u místního kina, kde byl naplánovaný sraz. Veverka přivítala příchozí členy oddílu i jejich maminky a uvedla nás do děje této výpravy. Děti nejdříve musely najít zapečetěný dopis od záhadného Katarangy, ve kterém je tento eskymácký náčelník zval na dalekou cestu a závod, ve kterém měli změřit své síly s místními domorodci. Cesta to byla daleká ale jen obrazně – skupinka se pak i s doprovodem vydala k hlucké přehradě, kde měl závod probíhat.

U přehrady nás již očekávali „místní domorodci“, kteří pro soutěžící připravili několik závodních disciplín. Byly jimi kimovka, určení azimutu, šifry, skládání hlavolamu, chuť a čich, uzly, poznávání zvířat a rozdělání ohně. Azimut a ohně plnili jen starší závodníci. V první skupince, která byla vyslána na trať, byli závodníci z nejmladší družinky Opičáků. Do závodu se zapojil i jejich doprovod - tři maminky spolu s dalšími dvěma malými dětmi. Byl to jejich první „závod“ a i když se několikrát objevily i nějaké ty slzičky, všichni došli zdárně do cíle.

Za nimi pak byli v daných časových odstupech vysílání již zkušení a ostřílení starší závodníci z družiny Svišťů. První vystartoval Tulák, druhý Fox, třetí Smíšek a čtvrtý Bobr. Ukončení celé výpravy proběhlo v teple naší klubovny, kterou si mohli členové družinky Opičáků poprvé prohlédnout. Na všechny čekala sladká odměna, na vítěze ze skupinky starších a mladších závodníků i upomínkový pohár a na první tři umístěné z jednotlivých skupinek i diplomy. První místo ze skupinky starších (skautů) získal Tulák, druhé Fox a třetí Bobr. První místo ze skupinky mladších získali Diana, Dominik, Nela a druhé místo Ondra. Na prvním místě mezi maminkami se umístila Jitka, druhou byla Pavlína a třetí Veronika. Všem gratulujeme :-)

Za přípravu celé výpravy a soutěže patří velké díky Bobrovi, Lišce, Pírkovi, Štuplovi, Tomovi, Uzlovi, Veverce. Všichni doufáme, že na příští výpravě bude účast hojnější, děti nezapomenou a rodiče je pustí i v případě, že počasí nebude zrovna moc letní. Ke zdravé mládeži patří přece i čerstvý vzduch a otužování.