V pátek 29. března se v našem středisku uskutečnila mezioddílová hra jménem Vysílačka. Byla to dobrodružná hra se vším všudy. Kapka napětí, energie, přemýšlení, taktiky, dovednosti... Všichni, kteří z oddílů přišli, byli po zahájení rozděleni do týmů, které následně po startu hry získavaly informace k tomu, aby mohli postoupit o krok dopředu.

Start hry proběhl na Mariánském náměstí odkud pak účastníci vybíhali shánět informace a indicie, které byly roztroušeny v několika ulicích. Poté se hra přesunula k řece Moravě. U Moravy panoval už  před zahájením skautských ruch, protože zde probíhal trénink ovládání loďky, všech kteří byli v této hře nasazeni do role „lodníků“. Trénink probíhal za pomocí zkušených vodních skautů z oddílu Kormorán. Součástí hry byla tedy i jízda na loďce na které měla být dopravena  potřebná vysílačku na určené místo. To byl železniční most. Když lodě vyrazila na svůj závod, podél řeky se srotli všichni účastníci hry, kteří svými kroky doprovázeli a hlasitě povzbuzovali všechny „lodníky“. Mělo to krásnou atmosféru.

No, kdo by si takto zkraje jara zajezdil na řece Moravě? Ve skautu to možné je. :-) Z našeho oddílu na loďce jel B.P., Lidu a Šíma. Naše trojka se hodně snažila. Na to, že na lodi nejezdí často, jsme suchozemský oddíl, vedli si opravdu skvěle. Ještě, že bratři měli mezi s sebou odvážnou Lidu, která je v loďce halasně povzbuzovala. :-D

U železničního mostu, kde měla hra končit, se měla převážená vysílačka vytáhnout nahoru a doběhnout s ní na břeh. I to se našemu týmu podařilo.Výsledky hry byly oznámeny vzápětí. Sice tým, kde byli bratři a sestry z našeho oddílu se neumístil n prvních třech příčkách, ale obsadil krásné 4. místo. Dojmy z této hry byly vesměs pozitivní. Rozhodně stálo za to tam, být, hrát, bojovat, sesbírat odvahu, smát se a míst kolem sebe kamarády. Počasí také přálo a tak mimo hru bylo krásné sledovat, jak se zapadající slunce opírá o hladinu řeky. Díky všem, kteří se této hry z našeho oddílu zúčastnili (B.P., Lidu, Terka, Tom, Šíma, Fox).  :-) Hra i s vyhodnocením trvala téměř dvě hodiny. Ukončení proběhlo u železničního mostu. Účast byla poměrně hojná.

Organizátoři hry pogratulovali každému týmu, respektive jeho zástupci, a poděkovali za snahu. Každý si domů odnesl malou kartičku na památku, kterou si může nalepit do svého deníku. Pro zájem a nadšení by se měla konat středisková hra i další rok.  Těšíme se. :-) Zase příště.

 

Veverka