V sobotou 9. března se setkali oddílové rady z okresu Uherské Hradiště na společném setkání. Místem tohoto setkání se stala velká klubovna střediska Psohlavci Uherské Hradišti. Bylo nás myslím opravdu hodně. Obsah sekání byl rovněž pestrý. Setkání jsme zahájili v 8:30 hodin zpěvem skautské hymny. Všechny nás přivítal předseda orj UH Olda Vávra, který také pronesl úvodní slovo a slovo k zamyšlení. Následovala beseda s hosty. Mezi hosty se objevila jak starší generace, tak i ta mladší.

Besedu vedl Olda, který pokládal otázky, poté zbyl čas na nějakou diskuzi. Po tomto odlehčeném úvodu jsme přešli k jednotlivým bodům plánovaného setkání. Začalo se program Ježka z Bojkovic, který se s námi zamyslel nad tím, jaký má být vůdce a rádce. Jak moc bychom něco chtěli a přitom ta skutečnost může být jiná z mnoha důvodů. Po přestávce zhruba od 11 hodin dopoledne následovaly worshopy na téma: rozdělávání ohně pomocí tradičních způsobů, skautské benefity, maslovačka.

Společným workshopem bylo povídání o mystice ohně, který si připravil Šeďa, vůdce oddílu Jeleni, střediska Psohlavci. Promluvil o tom jak oheň provází naše skautské dobrodružství téměř neustále, je součástí slavnostních chvílí, které si myslím pamatujeme celý život a také vědomí, že se oheň provází naše krásné chvíle. Ať jsme na táboře či na výpravě, slavíme jambore… Uvědomili jsme si, že oheň je zkrátka součástí našeho skautského srdce, kde plane.

Následoval oběd. Tradicí jsou řízky s bramborovým salátem. Po obědě jsme se společně s lektory vrhli na program o odborkách a experimentálních stezkách. Program celého setkání byl uzavřen táborovým speciálem. Mluvilo se o harmonogramu táborového dne, o administrativě, zpětné vazbě po táboře a tábor v rámci IS.

Setkání to bylo hutné na informace, veselé, protože jsme se společně smáli a dělali si legraci, přátelské, protože se snažíme být svorni v jednom duchu, býti bratrem a sestrou sobě navzájem. Děkujeme všem, kteří toto velmi dobré setkání zorganizovali. Rozhodně stálo za to.

 

Veverka