Naše listopadová oddílovka nás zavedla do let 1925 – 1935. Opět jsme se octnuli v letech první republiky plných kontrastů. Oddílovku jsme zahájili pokřikem a následovaly různé aktivity. Procvičili jsme smysly, získali jsme vědomosti o dané době skrze kvíz. Také jsme si vyrobili prima masky z listí. Je listopad, tak tato rukodělka byla zcela in. S těmito maskami jsme se pak i společně vyfotily. Připadali jsme si jako na benátském karnevalu. Kromě toho jsme také vyhodnotili tento měsíc ty, kteří byli nejvíce aktivní za měsíc září až říjen a měli úhledné deníky. Oceněné byly: Lidu, Náťa a Boža. Příště mohou být ocenění svou snahou i další.  A jelikož jsme byli v době první republiky, mohli jsme díky Foxovi ochutnat i dobovou specialitu v několika různých podáních: syrečky, tavené sýry, Romadúr, Blaťácké zlato, jenž se začaly vyrábět v těchto letech (mimo syrečky). :-)

 

Chutnali jsme je poslepu, všichni jsme naštěstí tu podivnou ochutnávku přežili. Některé sýry tak intenzivně „voněly“ až jsme měli z toho zápachu strach ochutnat je.  :-) Někomu nakonec tyto sýry  dost chutnali, jinému ne. Syrečky jsou tedy stále lahůdka asi jen pro vybrané jazyky. Nejchutnější lahůdkou byla k ochutnání čokoláda Kofila, která nám na jazyku přerazila tu různorodou chuť sýrů. Kofila byla vyráběna od roku 1923.

Oddílovku jsme ukončovali v kruhu. Veverka nám ještě přečetla výrok první čsl. prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, ze kterého jsme si odnášeli to, že se máme denně snažit poctivě uskutečňovat své ideály. My máme společné ideály  a v nich je jednoznačná výzva:  šířit je do světa a poctivě žít.

 

Děkujeme za pěknou oddílovku a zase příště bratři a sestry! :)

 

Veverka