V pátek a následnou sobotu přebíraly naše sestry z oddílu věcnou cenu a diplom za nejlepší foto v rámci soutěže, která byla vyhlášená pořadatelem Tříkrálové sbírky na Uherskohradištsku. Do soutěže jsme se přihlásily (jen my sestry)jen tak z radosti, z toho, že nás tento nápad chytnul. Fotily jsme v den, kdy jsme chodily koledovat. Napadlo nás se vyfotit kapku odvážně, v pohybu. Stále si vzpomínám, jak jsme se smály a všechny i s fotografem jsme se z toho vážně těšily. Vyškrábat se, přejít, pak se někomu zatrhl šat o nějaký keř… Byla to legrace. Pak Veverka foto odeslala a za nějakých pár měsíců se nám ozvala paní, že prý jsme byly oceněny, jenže to jsme nevěděly, jak.

Až teprve v září jsme se dozvěděly, že jsme vyhrály 1. místo. Je možné, že jim tolik fotek nepřišlo, nebylo z čeho vybírat atd. Ale tohle jsou jen možné domněnky, nyní se máme radovat a také se radujeme s celým oddílem. :-) Za naši kolednickou skupinku přebírala cenu sestra Náťa s její maminkou na Masarykově náměstí 14. září. V tento den Charita slavila svůj den. Přebíraní bylo podle vyprávění Natky i její maminky velmi hezké.  I foto padlo.

V sobotu jsme si udělaly všechny tři i s fotografkou společné setkání na akci Den pro krále v Kunovicích. A i zde jsme vystoupaly na podium, na sobě hrdě skautské kroje, a převzaly si další cenu. Společně s ostatními vyhlášenými skupinkami jsme si pak rozdělili společný dort. Byl velmi dobrý a táák sytýý… Následovalo focení, hromadné počítání a focení, a byl z toho i zápis do české knihy rekordů. Co více, říct? Máme radost, hodně nás to potěšilo. Je dobře, že jsme se zúčastnily.