1.září jsme do naší klubovny pozvali veřejnost a hlavně zájemce, kteří by rádi začali chodit do skautského oddílu. Dopoledne vypadalo, že se počasí vyvede, ale nakonec se počasí po poledni měnilo tak, že hodně lilo a nepřestávalo. Ještě jsme kapku doufali, že déšť může ustat, ale nestalo se tak. I tak jsme ten náš den otevřených dveří nezrušili. Proč by, měli jsme nachystánu u tzv. mokrou variantu. Nakonec jsme si říkali, že přijde ten, kdo má zájem anebo, kdo chce prožít své odpoledne zase trochu jinak. My se sešli dříve a ještě jsme naši klubovnu dozdobili připravili ku návštěvě.

Přichystali jsme zábavné odpoledne s několika aktivity, které symbolizovaly prezidentské návštěvy Tomáše Garigue Masaryka po tehdejším Československu. Každý od nás dostal speciální vlakovou jízdenku, kterou musel mít po dobu cesty u sebe. Jakmile splnil aktivitu v onom městě, orazili jsme mu příslušné políčko „kleštičkami“ a jelo se dál . Cesty provázel sám Tomáš Garigue Masaryk společně se svou ženou Charlottou. Převlečená Ztrava a Liška. :-)

Na konci cesty dostal každý účastník stuhu trikoloru na památku svých pomyslných prezidentských cest jako symbol 100 letého výročí vzniku první Československé republiky. Kromě toho jsme každého snaživce podarovali drobnou odměnou. Myslíme si, že to bylo fajn. I v menším měřítku, v maličkosti, lze najít něco hezkého, povzbudivého a třeba i zábavného. Děkujeme všem, kteří přišli. Nebylo vás málo. :-) Po konci otevřeného dne naší klubovny jsme šli třídit naši archivní skříň. :-)

Našim skautům moc děkujeme za veškerou pomoc.

 

Veverka