Poslední oddílovku v červnu tradičně míváme společně s rodiči. I když se zprvu zdálo, že snad nepřijdou, hodiny ukazovaly půl šesté a sad na dva rodiče prázdno. Za malou chvíli se však tato situace změnila. Klubovna se naplnila rodiči. Přišli snad téměř všichni a my hned měli radost. Už i proto, že jsme na ně něco venku chystali. Letos jsme  uspořádali malý rodinný závod v několika skautských disciplínách. Ačkoli většina rodičů skautingem neprošla, nebyla ztracena. Disciplíny plnili společně s jejich dětmi. A panečku to byl závod. Všichni se zapojili a snažili se, aby nasbírali co nejvíce bodů k dobru. Musíme uznat, že se jim to velmi dařilo a my byli rádi, že od disciplíně k disciplíně, chodí natěšené rodiny.

Splnit mohly disciplínu zdravověda, logika, smysly, lajna, šifry manuální zručnost, uzly. Po  závodě jsme zašli do klubovny, kde na všechny čekal evropský kvíz. Dávali jsme otázky, které si rodiny sami vymyslely. Bylo to také moc fajn. Dokonce jsme se zasmáli nebo žasli nad odpověďmi. Tím oddílovka nekončila. Po kvízu následovalo evropské občerstvení. Na stole se objevily různé druhy dobrot. Slané, sladké. Všechny měly něco společné a to, že pocházeli z různých států. Ochutnat jsme mohli quiche, sangrii, škvarkové pagáčky, makovec, sachr, řecké sýry, hranolky další. Byla to opravdu výtěčná hostina.

Následovalo vyhodnocení celoroční činnosti členů, poděkování vedení a darování odměn a nakonec i předání ceny vítězům rodinného závodu. Pojali jsme to zvesela. Darovali jsme jim jeden meloun. :-) Mezi námi - jeden vodní meloun. Asi si už na něm i pochutnali.  Všem děkujeme, že jste přišli. Byl to hezký rodinný podvečer. Děkujeme za výtečné dobroty, lišácké kvízové otázky a absolvování závodu. Oddílovka se povedla. :)