První pátek v květnu jsme se sešli na naší společné oddílové schůzce, kterou vedla  Ztrava. Pomyslně jsme opět odcestovali na jih Evropy. Aktivitami a hry jsme kapku zažili Francii, Portugalsko a Španělsko. Oddílovku jsme zahájili v kruhu pokřikem. Ztrava si poté pro nás připravila pohybovou hru venku na úvod. Po tomto rozpumpování jsme si procvičili naše odhadovací schopnosti anebo spíše vědomosti.

Venku na kopci Smíšek rozvěsila testovací otázky, na které jsme měli odpovědět. Odpovědi jsme si psali do deníků. Některé otázky byly lehčí, jiné těžší.  I přesto jsme se díky tomu dozvěděli něco zajímavého. Po tomto kvízu jsme si vyráběli mýdla s pravou levandulí. Ztrava přinesla mýdlovou směs, kterou jsme museli nejprve z toho kyblíku vyškrábat a rozehřát ve vodní lázni. K této směsi jsme přilili přírodní vůni a také přidali usušenou levanduli. Směs jsme odlili do formiček a nechali ztuhnout. Námi vyráběné mýdlo byla taková rychlovka, která ale potěší. Blížící se konec oddílovky a naší spolupráce završila sladká tečka v podobě ovocných fondue namáčených v čokoládě.

Je zajímavé, že skauti, skautky, vlčata, světlušky tím předchozím tréninkem, spontánně berou do ruky dénka, nožíky, krájí, míchají atd. Je příjemné se na takovou souhru dívat. Kuchařské dovednosti se opravdu hodí a jsme rádi, že jsme jim po celý rok mohli zase něco předat. Věříme, že vaření nebude nebo není u nás v oddíle otrava naopak. Probouzí zvědavost. Pěkně jsme se nadlábli, zhodnotili schůzku a v přátelském kruhu jsme se rozešli. Ztravě děkujeme za tuto oddílovou schůzku. Děkujeme všem, kteří přišli. Bylo to moc fajn. Těšíme se v červnu.

 

Veverka