O druhém dubnovém víkendu (12.4-14.4.2019) proběhlo V. Rádcovské setkání u stromu. A my byli u toho. Setkání je určeno pro rádce a rádkyně skautských družin anebo ty, kteří pomáhají s vedením atd. 

Setkali jsme se tentokrát na Hutích. Setkání začalo  malou poutí po kopcích se zamyšlením nad několika body našeho skautského života. Večer jsme se dostavilo do místa dění a tím byla základna našeho střediska. Kromě seznamovacího programu či aktivit nás čekala horká polévka od br. Kotlíka, který se po celý víkend staral o naše stravování. Moc mu děkujeme.

V pátek a v sobotu se konaly různé worskhopy či povídání na témata blízká heslu tohoto setkání: Mimo signál.  V sobotu za námi přijel z Brna vzácný host - br. Ježek - Stanislav Balík, který nám povídal o tom, na jakých skutečných hodnotách skauting stojí a z čeho vychází, a i my se máme o to snažit. Ježku, bratře, srdečně díky. Bylo to fajn. Krásné. Díky, že jsi přijeli, jsme neskutečně vděční a rádi.

Bratři a sestry mohli zažít také hru Bludiště v podání dvou skvělých moderátorských dvoji  Vítka a Foxe, dále vyrobit si pastelkovník, slyšet pohádky na dobrou noc od profesora Ulipispira, projít několika  změnami počasí s úsměvem, být s kamarády, radovat se, o něco usilovat...  Bylo toho mnoho, ale .... Stálo to za to. Mělo to smysl, i když to stojí úsilí.  Něko řekl, že bez úsilí tolik dobrého nevzešlo. Tak to bude.

Moc děkuji svému svělému snaživému týmu, bez kterého by toto setkání nebylo možné! Moc děkuji i těm, kteří náš podpořili a mysleli na nás. :)

Více už je na webu www.rsustromu.skauting.cz   (Foto, slovo)

Anebo se můžete také podívat do naší oddílové fotogalerie, tam také najdete foto):

Fotografie z V. Rádc. setkání u stromu 2019