AKTUALITY

Naše dobrá parta - družina Svišťů a její schůzka mimo klubovnu. Být v dobré partě znamená opravdu moc. Víš, že se můžeš o někoho opřít, že můžeš být ty oporou, můžeš se společně učit… To není vše. Patří sem si i něco odříct. Ale jak to řekl významný skautský kreslíř Ladislav Rusek: „Chceš-li mnoho získat, musíš se umět mnohého vzdát.“ Tak se společně snažíme o obojí. To je nej. :-) www.kon-tikihluk.cz:-)

Schůzka mimo klubovnu

V září náš oddíl podnikl první výpravu. Výpravu jsme zahájili v den svátku patrona naší země - sv. Václava, a ukončili o den později. Naše kroky směřovaly za Hluk ke Kobylici, kde jsme měli mnoho úkolů, a také jsme podnikli několik zajímavých objevů. :-) Jedním z nich byla krásná louka, kde zrovna kvetly ocúny. Krásná podívaná. Také jsme si uvařili oběd, snažili jsme se sestavit vor Kon-Tiki a následně jej pustit po vodě.

Výprava se nám líbila, a že jsme si užili veselo. Na to se můžete podívat skrze:

Fotografie: oddílová výprava, září 2019

a přečíst si v e-kronice: oddílová výprava, září 2019

Výpravou zahajujeme nový skautský rok a tématem výprav nebo oddílovek budou objevy. A jaké? To se vždycky dozvíte přímo na palubě! :-) Klubovny či poté zde na webu. :)  V říjnu nás již čeká další dobrodružství! Nezapomeňte. :-)

Schůzky družin Svišťů a Dráčat


Schůzky družin začínají až 2. týden, Svišti 11. 9. od 17 hodin a Dráčata 13. 9. od 16:30 hodin.

 

Fox

Na web jsme přidali část fotografií z letošního tábora.

Můžete se podívat. :)

 

          Foto z tábora 2019: Tábor- Harry Potter, 29.6 - 13.7. 2019

 

 

Ač později, tak také reagujeme na světové dění. Jamboree? Slavnost, setkání... Ale je to i to tom, podívat se na svět jiným pohledem a to je hodně zajímavé, obohacující.... :-)

V USA (Virginia) se konalo/ další světové jamboree a my v oddíle hrdí, že se této velké skautské slavnosti zúčastnil i jeden člen našeho oddílu. :-) Musela to být pořádná pecka! :-) Poslal nám i několik fotek, tak je sem skrze dovolení dáváme. :-) Už se těšíme na vyprávění.

Dění na jamboree jste mohli/můžete sledovat přes:

web: https://www.jamboree.cz/

dále přes facebook: https://www.facebook.com/wsjcz/

anebo třeba instagram: https://www.instagram.com/wsjcz/

 

 

 

 

 

 

 

„Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré...“, píše se jedné knize Jaroslava Foglara – Jestřába. My jsme pod takovým nebem strávili náš oddílový tábor.

Krásné to bylo.  Bylo to o společné radosti, spolupráci, bratrství, dobrodružství… Další fotky přijdou. :-)

 

Poslední oddílovka v tomto školním roce s rodiči. Malá tradice, která stmeluje. Děkujeme všem, kteří přišli, přinesli... Oddílovkou jsme zakončili naši celoroční hru - 100 let vzniku Československa. Prošli jsme různými obdobími, hledali stopu času i stopu, kterou si budeme pro sebe pamatovat.

 

E-kronika: Červnová oddílovka, 21.6. 2019

 

Foto: červnová oddílovka, 21.6. 2019

 

Už po druhé jsme se na červnovou výpravu vydali ke štěrku. Moc děkujeme Ztravě, že nám poskytuje krásné místo, kde můžeme prožívat naše skautské drobrodružství! Je to opravdu krásné místo a krásné je, že to místo můžeme společně obdivovat, prozkoumávat. Sledovat úsvit, i západ slunce, brouzdat se ve vodě, chytat ryby, být chvíli v tichu nebo naslouchat praskajícímu ohni...

Všechno to působí, a když jsi mezi přáteli, věz, že je to obrovský dar a umění, jak ztrácet smysluplně čas.

 

Foto: Červnová výprava, 7. - 9.6. 2019