AKTUALITY

Schůzky družin Svišťů a Dráčat


Schůzky družin začínají až 2. týden, Svišti 11. 9. od 17 hodin a Dráčata 13. 9. od 16:30 hodin.

 

Fox

Na web jsme přidali část fotografií z letošního tábora.

Můžete se podívat. :)

 

          Foto z tábora 2019: Tábor- Harry Potter, 29.6 - 13.7. 2019

 

 

Ač později, tak také reagujeme na světové dění. Jamboree? Slavnost, setkání... Ale je to i to tom, podívat se na svět jiným pohledem a to je hodně zajímavé, obohacující.... :-)

V USA (Virginia) se konalo/ další světové jamboree a my v oddíle hrdí, že se této velké skautské slavnosti zúčastnil i jeden člen našeho oddílu. :-) Musela to být pořádná pecka! :-) Poslal nám i několik fotek, tak je sem skrze dovolení dáváme. :-) Už se těšíme na vyprávění.

Dění na jamboree jste mohli/můžete sledovat přes:

web: https://www.jamboree.cz/

dále přes facebook: https://www.facebook.com/wsjcz/

anebo třeba instagram: https://www.instagram.com/wsjcz/

 

 

 

 

 

 

 

„Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré...“, píše se jedné knize Jaroslava Foglara – Jestřába. My jsme pod takovým nebem strávili náš oddílový tábor.

Krásné to bylo.  Bylo to o společné radosti, spolupráci, bratrství, dobrodružství… Další fotky přijdou. :-)

 

Poslední oddílovka v tomto školním roce s rodiči. Malá tradice, která stmeluje. Děkujeme všem, kteří přišli, přinesli... Oddílovkou jsme zakončili naši celoroční hru - 100 let vzniku Československa. Prošli jsme různými obdobími, hledali stopu času i stopu, kterou si budeme pro sebe pamatovat.

 

E-kronika: Červnová oddílovka, 21.6. 2019

 

Foto: červnová oddílovka, 21.6. 2019

 

Už po druhé jsme se na červnovou výpravu vydali ke štěrku. Moc děkujeme Ztravě, že nám poskytuje krásné místo, kde můžeme prožívat naše skautské drobrodružství! Je to opravdu krásné místo a krásné je, že to místo můžeme společně obdivovat, prozkoumávat. Sledovat úsvit, i západ slunce, brouzdat se ve vodě, chytat ryby, být chvíli v tichu nebo naslouchat praskajícímu ohni...

Všechno to působí, a když jsi mezi přáteli, věz, že je to obrovský dar a umění, jak ztrácet smysluplně čas.

 

Foto: Červnová výprava, 7. - 9.6. 2019

Už filozof Martin Buber ve své knížce o výchově, jenž vyšla ve velmi malém a útlém formátu napsal, že: „Člověk, lidské dítě, chce věci dělat. Nejedná se pouhou zvědavost. To po čem touží je, že chce věci dělat, mít na nich podíl, chce být osobou procesu tvorby.“ Ano, na tom něco je… :-) Naše družina Svišťů společně stále něco dělá, kutí, vymýšlí, řádí… Myslím, že je v tom tvrzení vyjádřeno to, co ti skauti ve věku 10 – 15 let rádi dělají a samotné je to obohacuje a učí. Lord Baden-Powell to výborně vymyslel! A jídlo stále spojuje. :-) Pár momentek z jedné schůzky. Foceno mobilem. :-)

 

 

 

Poslední dubnovou neděli jsme se vypravili za poznáním. Měli jsme namířeno na prohlídku Legiovlaku a pak se vyřádit v lasergame aréně.  Vše jsme hezky společně prožili.

Více už je na odkazech, tak se můžete podívat. :-)

 

E-kronika: Dubnová výprava za poznáním, 28.4.2019

Foto: Dubnová výprava za poznáním, 28.4.2019