AKTUALITY

Zítra skauti a skautky na celém světě oslaví svátek Den zamyšlení. Datum není vybráno náhodně, ale protože v tento den slaví narozeniny oba dva zakladatelé skautingu – Robert a Olave Baden-Powell.

Narodili se ve stejný den a v roce 1912 oslavili svůj sňatek. :-) Jejich srdce svorně hořelo pro skauting až do konce života. :-) My si každý rok na jejich památku připomínáme, že na světě nejsme sami, že pomáhat je dobré a potřebné.

Letošní heslo Dne zamyšlení zní v překladu: „Živoucí vlákna.“ Se svátkem se pojí různé charitivní a prospěšné akce. Vše nejlepší!:-)

 

V pátek 7. února jsme měli další z našich každoměsíčních oddílovek. O veselo, dobré jídlo, zábavu a poznání nouze nebylo. Díky všem, kteří opravdu přišli! :-)

Více si můžete přečíst v naší e-kronice: únorová oddílovka, 7.2. 2020

a podívat se do fotogalerie:únorová oddílovka, 7.2. 2020

 

Kutíme pomazánky.  :)

„Někdy jedna barevná váza zdůrazní v místnosti všechny ostatní předměty téže barvy, které předtím zůstaly nepovšimnuty.“ Napsala jedna skautka před 60 lety. Význam se může číst asi z vícero úhlů … My jsme za každého člena v oddíle zakoupili jednu nocleženku pro někoho bez domova, v tísni… Chtěli jsme někomu trochu posvítit  na cestu, kousek světla do jeho momentální tmy. A možná ta naše váza jednou někomu ukáže i svoji barevnost… :-)

 

V sobotu 1. února jsme se zůčastnili zimního závodu dvojic - Rikitanova memoriálu. Závod má dlouholetou tradici, letos se uskutečnil již 30. ročník! Z našeho oddílu závodili: Eliška, Chuan, B.P., Melounek, Kája, Simča, Ztrava, Hanča. Na závod se všichni těšili. Čekalo na ně deset disciplín, které musei společně zvládnout. A podařilo jim. Ač nevystoupali na stupínek vítězů, tak jsme na ně velmi hrdí! Že to zvládli, že se snažili. Děkujeme vám a gratulujeme! :-)

 

Více o závodě můžete číst v naší e-kronice: Rikitanův memoriál, 1.2. 2020

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde: Rikitanův memoriál, 1.2.2020

 

Dobyli jsme Jižní pól! Ano. :) Společně s Roaldem Amundsenem, jehož výpravy jsme byli členy, jsme dobyli Jižní pól. Statečně jsme pokořili 13 kilometrů v krásně zasněžené krajině Ždárských vrchů. Jako správní polárnici jsme se snažili být připraveni a nic nevzdávat. Po cestě nás čekalo mnoho dobrodružství. Více o tom je níže.

Díky, že jsme tam mohli být. :)

 Čtení o tom, jak jsme výpravu prožili, najdete v e-kronice:Dobytí Jižního pólu 25.1 - 26.1. 2020

 

Fotky z výpravy najdete zde:Dobytí Jižního pólu 25.1 - 26.1. 2020

 

 

Z kraje ledna chodíváme v pomoci koledování v Tříkrálové sbírce, která se letos konala 11. ledna. Z našeho oddíly vyšly pro potřebné koledovat dvě skupinky. Všem, kteří se zúčastnili, patří obrovské díky! :-)

E-kronika: Tříkrálová sbírka, 11.1.2020

Foto: Tříkrálová sbírka, 11.1. 2020

K naší oddílové činnosti patří pravidelné oddílovky. Tedy schůzka, kdy se sejdeme všichni. Letošním tématem jsou přírodní krajiny a zajímavosti. Lednová schůzka nás pomyslně zavedka do Kurovického lomu. :-)

E-kronika: Lednová oddílovka, 10.1.2020

Foto: Lednová oddílovka, 10.1.2020

 

 

 

Každoročně se pravidelně scházíme na středisku na dvou větších akcích. Jednou z nich je Vánoláš. Tedy společná vánoční schůzka. Když se řekne Vánoláš, vybaví se nám divadelní pohádka v podání členů střediska, hry které si oddíly připravily a hlavně společné setkání, ve kterém nechybí veselost a radost.  :-)

E-kronika: Vánoláš 22.12. 2019


Foto: Vánoláš 22.12. 2019

Vánoce jsem oslavili i v našem skautském oddíle, i s rodiči. Je to naše milá tradice, na kterou se těšíváme. Děkujeme všem, kteří se na oddílovce podíleli. Děkujeme za všechno  občerstvení v podobě cukrovíčka, punče aj. Děkujeme za atmosféru, která byla krásná, za všechny snaživé skauty a skauty, světlušky, vlčata, kteří byli (nejen) oceněni, za všechny nádherné ručně vyrobené dárečky... Děkujeme, že jste přišli a byli s námi. Bylo to zkrátka moc fajn. :-)

 

E-kronika: Vánoční oddílovka, 21.12. 2019

Foto: Vánoční oddílovka, 21.12. 2019