AKTUALITY

Od září postupně přecházíme na nové webové stránky kontiki.skauting.cz. Aktuální informace o výpravách, kalendář akcí a další informace již budeme dávat tam.

První vlaštovka po návratu z tábora, který skončil v neděli 23. srpna v Hostýnských vrších. PS: El Dorado u jezera Parime se nám podařilo objevit! :-) Další fotky sem přijdou později.

 

 

Zítra, tj. v pátek, v 18:30 se koná předtáborová schůzka u nás v klubovně. Zvání jsou všichni rodičové.

Tomáš Mareček, Fox

Již téměř měsíc funguje oddílová činnost. Jsme moc rádi. Můžeme se zase scházet, spolu mluvit a zase něco společně podnikat. V květnu jsme se sešli na oddílové schůzce, abychom si mohli sdělit prožitky, zahrát si hry, stmelit se… Každý si něco důležitého odnesl, ať už to bylo vyřčeno nebo ponecháno mlčení. Přeci jen budiž poznamenáno… Nejdražší může být to, když se věrně vrátíme tam, kde to máme rádi anebo sloužíme tam, kde je potřeba. Díky všem.

Fotky: květnová oddílovka 29.5. 2020

 

Díky nepříznivému počasí se místo cyklovýpravy zítra koná deskohraní - hraní dekových her v klubovně.

Od 25.5 opět začínají skautské schůzky, naplánována je i výprava. Podrobnosti v akcích nebo v mailu.

 

Fox

Zítra skauti a skautky na celém světě oslaví svátek Den zamyšlení. Datum není vybráno náhodně, ale protože v tento den slaví narozeniny oba dva zakladatelé skautingu – Robert a Olave Baden-Powell.

Narodili se ve stejný den a v roce 1912 oslavili svůj sňatek. :-) Jejich srdce svorně hořelo pro skauting až do konce života. :-) My si každý rok na jejich památku připomínáme, že na světě nejsme sami, že pomáhat je dobré a potřebné.

Letošní heslo Dne zamyšlení zní v překladu: „Živoucí vlákna.“ Se svátkem se pojí různé charitivní a prospěšné akce. Vše nejlepší!:-)

 

V pátek 7. února jsme měli další z našich každoměsíčních oddílovek. O veselo, dobré jídlo, zábavu a poznání nouze nebylo. Díky všem, kteří opravdu přišli! :-)

Více si můžete přečíst v naší e-kronice: únorová oddílovka, 7.2. 2020

a podívat se do fotogalerie:únorová oddílovka, 7.2. 2020

 

Kutíme pomazánky.  :)